پیکسل ۷، ۷ پرو و پیکسل ۶a پرفروش‌ترین گوشی‌های گوگل در کل تاریخ این شرکت شدند

افشین نوری
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - 23:15
گوگل

گوگل در طول یک دهه گذشته گوشی‌های زیادی عرضه کرده که مهمترین آن‌ها سری پیکسل بوده است. این شرکت از سال ۲۰۱۶ در حوزه ساخت گوشی‌های هوشمند فعال است و مثل شرکت‌های سامسونگ، اچ تی سی و ال جی جزو اولین شرکت‌هایی بود که وارد این بازار شد.

گوگل در شش سال اول ورود خود به این بازار گوشی‌های سری نکسوس را ارایه کرد و در سال‌های بعد گوشی‌های سری پیکسل را معرفی کرد. به هر حال، گوگل توانسته با این گوشی‌ها اسم و رسمی برای خودش دست و پا کند و  مشتریان خاص خودش را داشته باشد. 

گوگل در سال گذشته گوشی‌های پیکسل ۷، ۷ پرو و پیکسل ۶a را معرفی کرد که با اقبال خوب مشتریان مواجه شد و حالا طبق گزارش مالی جدید آلفابت مشخص شده است که این گوشی‌ها پرفروش‌ترین مدل‌های گوگل در کل تاریخ این شرکت بوده‌اند‌. 

این خبر را ساندار پیچای مدیرعامل گوگل در جریان مراسم انتشار گزارش مالی این شرکت اعلام کرد، ولی به جزییات فروش آن‌ها اشاره‌ای نکرد و ما نمی‌دانیم که دقیقا چه تعداد دستگاه‌ از این گوشی‌ها فروش رفته است. اگر این آمار دست بود می‌توانستیم آن را با آمار فروش گوشی‌های پیکسل ۶، ۶ پرو و ۵a مقایسه کنیم. این گوشی‌ها در سال ۲۰۲۱ معرفی شدند و فروش نسبتا خوبی داشتند. ‌

گوگل همچنین در گزارش خود اشاره‌ای به تعداد کل گوشی‌های فروخته شده در سال ۲۰۲۲ نکرده هست و ما براساس آمار قبلی فطط می‌دانیم که مجموع فروش شش نسل از گوشی‌های پیکسل  از سال ۲۰۲۶ تا سال ۲۰۲۱ حدود ۲۷.۶ میلیون دستگاه بوده است. بنابراین از روی این آمار می‌توان حدس زد که کل فروش گوشی‌های پیکسل ۷، ۷ پرو و پیکسل ۶a حدودا چند میلیون دستگاه بوده است.  

اگر حدس ما درست باشد، می‌توان نتیجه گرفت که با توجه به  رکود موجود در بازار گوشی‌های هوشمند، این میزان فروش واقعا مو‌فقیت‌آمیز بوده است و جدیدترین گوشی‌های گوگل با اقبال خوب مشتریان مواجه شده‌اند‌. شاید یکی از دلایل این موضوع، طراحی خاص و منحصربه‌فرد این گوشب‌ها باشد که آن‌ها را از سایر گوشی‌ها موجود در بازار متمایز می‌کند. 

در حال حاضر، گوگل پنجمین شرکت برتر گوشی هوشمند در کشور آمریکاست و حدود ۲ درصد از سهم این بازار را به خودش اختصاص داده است. البته این امار مربوط به سه ماهه دوم ۲۰۲۲ می‌سود و مسلما از آن زمان تاکنون این عدد افزایش یافته تست و باید ببینیم درصد کنونی آن چقدر است.  

در هر حال، گوشی‌های پیکسل ۷، ۷ پرو و پیکسل ۶a تبدیل به پرفروش‌ترین مدل‌های پیکسل گوگل در کل تاریخ این شرکت شده‌اند و قیمت رقابتی آن‌ها کمک شایانی به این موضوع  کرده است. ضکن اینکه گوگل در تعطیلات کریسمس امسال تخفیف‌های خوبی را برای آن‌ها ارائه کرد. 

فروش خوب این گوشی‌ها به معنای آن است که نگاه مشتریان به گوگل و گوشی‌های این شرکت تغییر کرده است و حالا از گوگل به عنوان یکی از بازیگران اصلی بازار گوشی هوشمند یاد می‌شود. گوگل حالا قرار است گوشی پیکسل بعدی خود را با نام پیکسل ۷a معرفی کند و گفته می‌شود این گوشی مجهز به نمایشگر ۶.۱ اینچی ۹۰ هرتزی و رم ۸ گیگابایتی خواهد بود. 

در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم که عملکرد گوگل در سال ۲۰۲۳ چگونه خواهد بود و آیا گوشی‌های جدید این شرکت خواهند توانست رکورد جدیدی ثبت کنند یا نه.

منلع: PhoneAr

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.