تراشه های M2 پرو و M2 مکس در بخش گرافیکی سریع هستند؛ اما نه به اندازه M1 اولترا

افشین نوری
۱ بهمن ۱۴۰۱ - 15:12

اپل به تازگی تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس را با بهبودهای خوبی معرفی کرد و نتایج بنچمارک‌های نشان می‌دهند که این مدل‌ها نسبت به نسل قبلی حدود ۳۰ درصد افزایش عملکرد پیدا کرده‌اند.

این دو تراشه که در داخل لپ تاپ‌های مک بوک پرو جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل به کارگرفته شده‌اند در بخش گرافیکی نیز بهبودهای خوبی دارند و امتیاز M2 پرو در گیک بنچ ۵ متال ۵۲۶۹۱ و‌ امتیاز M2 مکس ۸۶۸۰۵ شده است که بیشتر از امتیاز ۳۸۲۳۸ تراشه M1 پرو و امتیاز ۵۸۸۵۶ تراشه M1 مکس هستند. البته این امتیازها بسته به شرایط محیطی مختلف مثل سطح باتری ممکن است کمی فرق کنند. با این حال، هر دو تراشه M2 پرو و M2 مکس نتواسته‌اند به پای M1 اولترا برسند.

 پردازنده M1 اولترا مجهز به ۲۰ هسته پردازشی شامل ۱۶ هسته عملکردی و ۴ هسته‌ کم‌مصرف است و از ۶۴ هسته گرافیکی بهره می‌برد. این پردازنده اولین‌بار در داخل یک مک استودیوی جدید عرضه شد.

در بخش پردازشی نیز M2 پرو امتیاز تک‌هسته‌‌ای ۱۹۵۲ و‌امتیاز چندهسته‌ای ۱۵۰۱۳ را کسب کرده است که نه‌تنها از امتیازهای M1 پرو بلکه از امتیازهای M1 مکس نیز بالاتر هستند. امتیاز تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای M1 مکس به‌ترتیب ۱۷۲۷ و ۱۲۶۴۳ شده است.

تراشه M2 پرو دارای ۱۹ هسته گرافیکی و M2 پرو دارای ۳۸ هسته پردازشی است و امتیازهای کسب شده توسط آن‌ها به‌ترتیب مربوط به نسخه‌های رم ۳۲ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایتی است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که عملکرد آن‌ها در دنیای واقعی چه خواهد بود.

منبع: Appleinsider

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.