فاش شد: اپل از دکمه لمسی علاوه بر آیفون ۱۵ پرو در آیپد پرو و اپل واچ اولترا نیز استفاده می کند

22 دی 1401 - 19:42

اپل قصد دارد امسال تغییرات اساسی در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو ایجاد کند و آن‌ها را مجهز به دکمه‌های لمسی کند. به این ترتیب، دکمه‌های پاور و ولوم این گوشی‌ها حذف خواهد شد و دیگر هیچ دکمه‌ای روی آن‌ها وجود نخواهد داشت. 

فروش بسیار پایین گوشی‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس باعث سده تا اپل تصمیم بگیرد امسال تمرکز خود را روی مدل‌های پرو بگذارد و قابلیت‌های پیشرفته‌تری را برای آن‌ها ارائه کند. هر چه فروش‌های مدل‌های پرو بیشتر باشد درامد اپل بیشتر خواهد بود و از این طریق فروش کم مدل‌های غیرپرو جبران خواهد شد. 

بنابراین اپل باید تمام تلاش خود را بکند که تغییرات بزرگی در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس (اولترا) ایجاد کند تا تمایز آن‌ها با مدل‌عای غیرپرو کاملا مشخص باشد. 

امروز مینگ چی کو از تحلیلگران مطرح فناوری امروز فاش کرده است که اپل قصد دارد از دکمه‌های لمسی علاوه بر مدل‌های آیفون ۱۵ پرو، در دستگاه‌های آیپد پرو و اپل واچ اولترا نیز استفاده کند. به گفته‌ی این تحلیلگر، مدل‌های آیفون ۱۵ دارای سه موتور لمسی خواهند بود تا بازخوردهای لمسی را در اختیار کاربر قرار دهند. 

اپل از این فناوری قبلا در دکمه هوم آیفون ۷ و ترک‌پد Force Touch مک بوک استفاده کرده است. استفاده از دکمه‌های لمسی باعث خواهد شد تا گوشی‌های آیفون در برابر نفوذ آب دوام بیشتری داشته باشند و در ضمن قطعات داخلی کمتری داشته باشند. 

با این‌حال، مدل‌های غیرپرو آیفون ۱۵ همچنان از دکمه‌های فیزیکی استفاده خواهند کرد و باید تا چند ماه دیگر صبر کنیم و ببینیم‌ که عملکرد دکمه‌های لمسی اپل چگونه خواهد بود.

منبع: Wccftech

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید