سامسونگ رکورد IBM در زمینه تعداد پتنت‌های ثبت شده در آمریکا را شکست

19 دی 1401 - 14:45
سامسونگ

در یک اتفاق جالب، سامسونگ توانست بعد از ۲۹ سال صدرنشینی IBM در زمینه تعداد پتنت‌های ثبت شده در آمریکا، به رده نخست صعود کند  با ثبت 8,513 اختراع در سال ۲۰۲۲ در آمریکا به سلطه IBM پایان دهد. 

به‌گفته اداره ثبت اختراع و مالکیت فکری آمریکا USPTO، پتنت‌های سامسونگ حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد که شامل ابداع دستگاه‌های جدید یا بهبود دستگاه‌های قبلی می‌شوند. همانطور که می‌دانید ثبت اختراع یک ایده باعث می‌شود تا به مدت ۲۰ سال از زمان ثبت آن دیگران نتوانند از آن استفاده کنند.

طبق امار منتشر شده، سامسونگ در سال ۲۰۲۲ تعداد 8,517 پتنت در آمریکا به ثبت رسانده است و بالاتر از IBM با 4,743 قرار گرفته است. آمار IBM کاهش ۴۴ درصدی را نسبت به سال ۲۰۲۱ با 8,682 پتنت نشان می‌دهد. ال جی نیز با رشد ۵ درصدی توانسته 4,580 به ثبت برساند و در رده سوم قرار بگیرد. 

بد نیست بدانید که IBM تاکنون توانسته از راه فروش لایسنس پتنت‌های خود ۲۷ میلیارد دلار کسب درآمد کند. این پتنت‌ها از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۲ ثبت شده‌اند. این شرکت حالا به سراغ ثبت اختراع تراشه‌های هوش مصنوعی، سیستم‌های رایانش هیبریدی ابری و محاسبات کوانتومی رفته است و کمتر به فکر افزایش تعداد پتنت‌های خود از نظر عددی است. 

سامسونگ سال‌هاست که در تعقیب IBM است اما تاکنون موفق نشده بود از این شرکت پیشی بگیرد. حالا در سال ۲۰۲۲ این امر محقق شده است. لعد از سامسونگ، IBM و ال جی، به‌ترتیب شرکت‌های Toyota Jidosha KK با 3,056 پتنت، Canon KK با 3,046 پتنت و TSMC با 3,038 پتنت در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند. 

منبع: PhoneAr

برچسب‌ها: ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید