شایعه: سال آینده به جای آیفون ۱۵ پرو مکس یک مدل جدید معرفی خواهد شد

9 دی 1401 - 15:10

اپل ظاهرا قصد دارد سال آینده به جای آیفون ۱۵ پرو مکس یک مدل جدید معرفی کند‌. ژبق اطلاعاتی که امروز فاش شده است، این مدل، آیفون ۱۵ اولترا نام‌ خواهد داشت و در دو کارخانه Foxconn و Luxshare تولید خواهد شد.

در واقع اپل سال آینده کارخانه‌های تولید مدل‌ پرچمدار خود را تنوع خواهد بخشید و فقط متکی به Foxconn نخواهد بود. این کار باعث خواهد شد تا در صورت افزایش تفاضا برای آیفون ۱۵ اولترا ، تولید این گوشی با مشکل مواجه نشود. ‌

در ضمن آیفون ۱۵ اولترا یک تغییر اساسی خواهد داشت و آن استفاده از درگاه USB Type-C برای اولین بار در گوشی‌های آیفون خواهد بود. اما مهمترین مشخصه آیفون ۱۵ اولترا تراشه A17 ان خواهد بود که با استفاده از فناوری ۳ نانومتری TSMC ساخته خواهد شد. این تراشه بهبودهای قابل‌توجهی نسبت به تراشه A16 خواهد داشت. 

البته اپل ممکن است در آیفون ۱۵ اولترا به جای درگاه USB Type-C از فناوری شارژ بی‌سیم استفاده کند که در این صورت دیگر نیازی به تبعیت از قانون جدید اتحادیه اروپا مبنی بر الزامی بودن درگاه USB Type-C روی گوشی‌ها هوشمند نخواهد بود. اپل در حال حاضر از درگاه لایتنیگ روی گوشی‌های خو استفاده می‌کند که کاملا قدیمی شده است. 

از طرف دیگر‌، اپل سال آینده ممکن است از تراشه A17 علاوه بر مدل آیفون ۱۵ اولترا (پرو‌مکس) در مدل آیفون ۱۵ پرو نیز استفاده کند و در عوض، در گوشی‌های آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس از تراشه A16 استفاده خواهد کرد. 

انتظار می‌رود آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا مجهز به ۶ یا ۸ گیگابایت رم و یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی شوند. ضمنا اپل ممکن است از طراحی هول پانچ دوگانه در این ‌گوشی‌ها استفاده کند. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل چه فکرهایی در سر دارد.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید