قابلیت Find My آیفون جان یک زن را از مرگ نجات داد

8 دی 1401 - 18:16

اپل چند ماه پیش قابلیت ارتباط ماهواره‌ای SOS را در سری آیفون ۱۴ ارائه کرد تا از طریق آن بتواند به افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند و دسترسی به سرویس مخابرات و اینترنت ندارند اجازه ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره‌ای را بدهد. این یک قابلیت مفید و کاربردی است و حالا یکی دیگر از قابلیت‌های آیفون به نام Find My توانسته جان یک زن را نجات دهد‌.  ‌

این قابلیت به زنی که دچار حادثه رانندگی شده بود کمک کرده تا جان خود را نجات دهد. این تصادف در منطقه‌ای در سن برناردینو کالیفرنیا اتفاق افتاده بود و خودروی زن در دره‌ای به عمق ۲۰۰ فوتی سقوط کرده بود. خانواده این زن می‌دانستند که او‌ در حالت بازگشت به خانه است اما ظاهرا بعد از تصادف نتوانستد با او تماس بگیرند. همین ‌موضوع باعث نگرانی آن‌ها شد. اما زن راننده توانست با استفاده از قابلیت Find My آیفون خودش مکان خودش را ردیابی کرده و موقیعت دقیق آن را به نیروهای امداد ارسال کند. 

این زن دچار جراحات شدیدی شده بود و نمی‌توانست از جای خود تکان بخورد. تصادف او در هنگام شب اتفاق افتاده بود و کسی متوجه آن نشده بود. خوشبختانه ماموران امداد توانست او را بالا بکشند و به بیمارستان منتقل کند. او اکنون در وضعیت جسمی مناسبی است و تحت مراقبت قرار داد. 

مزیت قابلیت Find My این است که در همه گوشی‌های آیفون قابل دسترس است و برخلاف قابلیت‌ ارتباط ماهواره‌ای SOS و قابلیت تشخیص تصادف، فقط منحصر به گوشی‌های آیفون ۱۴ نیست و همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. ‌

به هر حال، ما می‌بینیم که باز هم یکی از محصولات اپل توانسته جان یک انسان را نجات دهد و تاکنون بسیاری از افراد توانسته‌اند با استفتاده از قابلیت‌های ارائه شده در دستگاه‌های این شرکت زنده بمانند. 

منبع: Gizmochina

برچسب‌ها: ، ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید