تسلا کم مصرف ترین خودروهای الکتریکی دنیا را تولید می کند

28 آذر 1401 - 06:29
تسلا

تسلا به‌عنوان بزرگترین سازنده خودروهای الکتریکی نه‌تنها خودروهای باکیفیتی ارائه می‌کند بلکه مصرف انرژی باتری خودروهای این شرکت بسیار پایین است. این شرکت بالاتر از شرکت‌هایی مثل سوبارو ، کیا، هیواندی، تویوتا، هوندا و مزدا قرار گرفته است. 

این‌روزها اکثر مشتریان به‌دنبال خرید خودروهای الکتریکی قدرتمند هستند اما واقعیت این است که مصرف انرژی یک پارامتر بسیار مهم در این نوع خودروهاست و به همین‌خاطر اکثر شرکت‌ها در تلاش هستند تا خودروهای بهینه‌سازی از نظر مصرف انرژی تولید کنند‌. در جدیدترین گزارش سالانه ترندهای خودرو مشخص شده است که کمترین میزان انتشار گازهای آلاینده کربنی توسط خودروهای ساخت تسلا صورت می‌گیرد. 

طبق این گزارش، خودروهای امسال در مقایسه با سال ۲۰۰۴ حدود ۳۲ درصد سوخت کمتری مصرف می‌کنند و میانگین امسال 26.4mpg است. تسلا توانسته با 123.9mpg بالاتر از همه خودروسازان قرار بگیرد و بعد از آن برند سوبارو با 28.8mpg و کیا با 28.7mpg در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.  ‌

شرکت‌های المانی مرسدس و بی‌ام‌و در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند و شرکت‌های فولکس واگن و مزدا در پایین‌ترین رده قرار گرفته‌اند‌. میزان مصرف انرژی این دو خودروساز بالاست و در نتیجه CO2 بیشتری وارد جو می‌کنند.‌ 

توسه خودروهای الکتریکی باعث شده تا سوخت خودروها از بنزین و گازوییل تبدیل به انرژی باتری شود و همین موضوع تاثیر به سزایی در کاهش انتشار آلاینده‌های هوا داشته باشد. از طرفی خودوهای شاشی بلند بیشتر خودروهای نوع سدان طرفدار دارند و این نشان می‌دهد که ترجیح مشتریان بیشتر به سمت خودروهای سایز بزرگ و پرحجم است. 

منبع: Notebookchek

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید