سنای آمریکا به طرح حذف تیک تاک از دستگاه های مقامات دولتی رای مثبت داد

مهدی حلوائی
۲۴ آذر ۱۴۰۱ - 17:38
تیک تاک

طرح حذف تیک تاک از دستگاه‌های دولتی، که توسط سناتور جاش هالی (Josh Hawley) پیشنهاد داده شده بود، با موافقت کامل سنای آمریکا روبه‌رو شد. این موضوع بار دیگر نگرانی‌های موجود در خصوص دسترسی دولت چین به اطلاعات کاربران تیک تاک را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط:

هالی مدتی پیش از تیک تاک به عنوان اسب تروجان حزب کمونیست چین یاد و اعلام کرده بود که تا قطع دسترسی دولت چین به اطلاعات کاربران این اپلیکیشن، مقامات آمریکایی نباید آن را روی گوشی‌ها و دستگاه‌های دیگر خود نصب کنند. با این وجود، بروک اوبروتر (Brooke Oberwetter)، سخنگوی تیک تاک، معتقد است که طرح پیشنهادی هالی هیچ منفعتی برای امنیت ملی آمریکا نداشته و در واقع این کشور باید برای رفع نگرانی‌های خود با تیک تاک مذاکره و به راه حل مناسبی دست پیدا کند.

چند روز پیش سناتور مارکو روبیو (Marco Rubio) و مایک گلگر (Mike Gallagher) لایحه‌ی دیگری را برای حذف کامل و ممنوعیت تیک تاک در آمریکا پیشنهاد دادند. این لایحه برخلاف طرح پیشنهادی جاش هالی تمامی شرکت‌های فضای مجازی چینی، روسی و چند کشور دیگر را هدف قرار داده است. سناتور روبیو بر این باور است که در حال حاضر سنا هیچ اقدام مناسبی را برای حفاظت از امنیت اطلاعات کاربران آمریکایی انجام نداده‌ است.

در حال حاضر ایالت‌های مریلند و داکوتای جنوبی نصب اپلیکیشن تیک تاک روی دستگاه‌های مقامات دولتی را ممنوع کرده‌اند اما طرح پیشنهادی جاش هالی پیش از تبدیل شدن به قانون رسمی ابتدا باید توسط مجلس نمایندگان آمریکا تایید شود.

منبع: Engadget

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.