یک کارت گرافیکی قدیمی در صدر نظرسنجی ماه نوامبر استیم قرار گرفت

11 آذر 1401 - 18:37

در جدیدترین نظرسنجی استیم، یک کارت گرافیکی قدیمی توانسته در صدر قرار بگیرد و باعث شگفتی همه شود. این ‌کارت گرافیکی که GTX 1060 نام دارد در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد و این می‌تواند خبر خوبی برای ای ام دی باشد که در ماه‌های اخیر رقابت را به اینتل واگذار کرده بود‌.

در نظرسنجی ماه نوامبر استیم به نظر می‌رسد مشتریان به دنبال کارت‌های ارزان و قدیمی بودند و کارت‌های قدرتمندتر نتوانستند در رده‌های بالا قرار بگیرند.‌ در این لیست، کارت GTX 1650 با افزایش ۰.۶۶ درصدی در رده دوم قرا گرفته است و کارت‌های RTX 3050, GTX 1050/Ti, GTX 1650 Ti و GTX 1660 Ti  نیز رشد خوبی داشتند‌. کارت گرافیکی AMD Radeon RX 6500 XT نیز با قیمت ۹۹ دلار توانسته عملکرد خوبی داشته باشد.   

در بخش کارت‌های گرافیکی لپ‌تاپ نیز RTX 3060 در صدر قرار گرفته است اما نسخه کامپیوتری آن با افت 2.06- درصدی در رده‌های پایین‌تر قرار گرفته است. 

در بخش CPU نیز شرکت ای ام دی توانسته با افزایش ۳.۸۸ درصدی سهم‌ خود به سهم بالای ۳۰ درصد دست یابد و بالاتر از اینتل قرار بگیرد. به نظر می‌رسد پردازنده‌های سری رایزن ۷۰۰۰ آرام آرام در حال افزایش فروش خود هستند. 

در بخش سیستم‌عامل نیز ویندوز ۱۱ با رشد ۴.۶۱ درصدی توانسه کاهش چند درصدی ماه گذشته را جبران کند و در عوض ویندور ۱۰ با کاهش سهم ‌۳.۳۱ درصدی مواجه شده است. 

منبع: Techspot

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید