همکاری سامسونگ و گوگل در ساخت تراشه گوشی های نسل بعدی گلکسی S

مهدی حلوائی
۲۷ آبان ۱۴۰۱ - 08:17
سامسونگ گلکسی

بر اساس گزارش افشاگری با نام OreXda در توییتر، سامسونگ با گوگل و ای ام دی برای ساخت تراشه‌ی گوشی‌های نسل بعدی سری گلکسی S همکاری می‌کند. ظاهراً این تراشه باثبات‌ترین و قدرتمندترین پردازنده‌ی در بین گوشی‌های سری گلکسی خواهد بود.

وب‌سایت Wccftech اعلام کرده است که این تراشه دارای دو هسته‌ی Cortex-X، چهار هسته‌ی قدرتمند و پرمصرف و چهار هسته‌ی کم‌مصرف خواهد بود. همچنین دیاگرام منتشرشده توسط OreXda نیز به استفاده‌ی این پردازنده از ۱۰ هسته و تراشه‌ی گرافیکی شرکت ای ام دی اشاره داشته است.

تراشه جدید سامسونگ

در حال حاضر تراشه‌های نسل اول و دوم گوگل تنسور نیز از ترکیب ۴+۴+۲ هسته بهره برده‌اند اما اگر به خاطر داشته باشید، تراشه‌ی هیلیو X20 شرکت مدیاتک، که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد، برای اولین بار از این ترکیب هسته استفاده کرده بود. با این وجود، بیشتر گوشی‌های هوشمند جدید از تراشه‌های ۸ هسته‌ای استفاده می‌کنند.

همکاری گوگل و سامسونگ مختص تراشه‌ی یادشده نبوده و این دو غول فناوری در ساخت تراشه‌های تنسور نیز با یکدیگر همکاری داشته‌اند. این تراشه‌ها، که ترکیبی از برد پردازنده‌های اگزینوس سامسونگ و ویژگی‌های هوش مصنوعی اختصاصی گوگل هستند، در گوشی‌های سری پیکسل ۶ و ۷ مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش‌های قبلی، سامسونگ و گوگل مراحل طراحی تراشه‌ی تنسور ۳ را نیز از تابستان سال جاری میلادی آغاز کرده‌اند. این تراشه با نام رمز Ripcurrent و شماره مدل S5P9865 شناخته شده و قرار است که از آن در گوشی‌های سری پیکسل ۸ استفاده شود.

منبع: PhoneArena

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.