آپدیت جدید تلگرام با قابلیت Voice-to-text برای پیام های ویدیویی و چند قابلیت مهم دیگر منتشر شد

افشین نوری
۱۶ آبان ۱۴۰۱ - 08:54
اپلیکیشن تلگرام

تلگرام آپدیت جدیدی منتشر کرد که شامل قابلیت‌های جدیدی می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

مهمترین قابلیتی که در آپدیت جدید ارائه شده است قابلیت voice-to-text برای پیام‌های ویدیویی است که فعلا برای کاربران نسخه پولی تلگرام قابل دسترس است. 

کاربران نسخه پریمیوم تلگرام تا قبل از عرضه این قابلیت فقط می‌توانستند پیام‌های صوتی را به متن تبدیل کنند اما حالا آن‌ها می‌توانند پیام‌های ویدیویی را نیز به متن تبدیل کنند. 

قابلیت جدید دیگری که معرفی شده است، قابلیتی است به نام Topics in Groups که به گروه‌های بیش از ۲۰۰ نفر اجازه راه‌اندازی موضوعات و تاپیک‌های مختلف و ایجاد فضاهای جداگانه برای آن‌ها را می‌دهد‌. این قابلیت، به‌صورت چت‌های جداگانه در داخل گروه‌ها اجرا خواهد شد و هر چت نیز می‌تواند تنظیمات خاص خودش را داشته باشد. 

قابلیت بعدی تلگرام Collectible username نام دارد که به ماربران اجازه خپاهد داد تا علاوه بر نام کاربری اصلی خود چندین نام کاربری دیگر نیز هر کدام از اکانت‌ها و چت‌های عمومی خود اختصاص دهند‌. این نام‌های کاربری باید کمتر از ۵ کاراکتر باشند و قابل معامله از طریق بلاکچین نیز خواهند بود. 

در آپدیت جدید تلگرام ایموجی‌های جدیدی نیز ارائه شده‌اند، بطوریکه ۱۲ بسته ایموجی جدید، که برخی از آن‌ها با طراحی هالووین هستند، به نسخه پریمیوم اضافه شده است. تلگرام همچنین حالت شب نسخه iOS را بازطراحی کرده است و تم‌های تاریک آن را به‌منظور ایجاد بالانس بهتر به‌روزرسانی کرده است. 

کاربران نسخه اندروید تلگرام نیز به یک قابلیت جدید برای تغییر سایز متن دسترسی دارند‌. این قابلیت که در بخش Chat Settings قابل دسترس است امکان تغییر سایز پیش‌نمایش لینک‌ها، هدر ریپلای‌ها و موارد دیگر را به شما خواهد داد. 

تغییرات جزئی دیگری نیز ارائه شده است که شامل یک انیمیشن جدید برای سوایپ کردن به سمت چپ برای ریپلای زدن می‌شود. شما همچنین می‌توانید با ضربه زدن به شماره تلفن یک کاربر در پروفایل آن‌ها به منوی جدیدی با گزینه‌های تماس مختلف دسترسی داشته باشید.

منبع: PhoneAr

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.