یونیتی صدها نفر از کارکنان خود را از کار برکنار می کند

مهدی حلوائی
۱۰ تیر ۱۴۰۱ - 08:34
یونیتی

یونیتی (Unity)، شرکت واقع در سن فرانسیسکو که موتور گرافیکی آن نیز با همین نام شناخته می‌شود، قصد دارد تا حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان خود را برای کاهش هزینه‌ها از کار برکنار کند. به‌گفته‌ی سخنگوی یونیتی، این شرکت در نظر داد تا منابع خود را صرف اطمینان از رشد و گسترش شرکت در آینده کند.

شرکت یونیتی در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد و در سال ۲۰۲۰ نیز به عنوان شرکتی مستقل به فعالیت خود در بازار نرم‌افزارها ادامه داد. با این وجود، سال ۲۰۲۲ مشکلات زیادی را برای این شرکت به‌وجود آورد و ارزش سهام یونیتی در این سال با کاهشی ۷۲ درصدی مواجه شد. خبر اخراج نیروهای یونیتی در حالی منتشر شده که جان ریکیتلو (John Riccitiello)، مدیرعامل این شرکت، مدتی پیش اعلام کرده بود که یونیتی مشکلات مالی نداشته و قصد تعدیل نیرو ندارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری Kotaku، یونیتی تا یک ماه حقوق کارکنان اخراجی خود را پرداخت خواهد کرد و پس از آن نیز هزینه‌های جانبی و بیمه‌ی سلامت آن‌ها را نیز پوشش خواهد داد. در حال حاضر جدی‌ترین رقیب یونیتی شرکت اپیک گیمز است. یونیتی برخلاف اپیک در زمینه‌ی ساخت بازی‌های ویدیویی فعالیت ندارد و درآمد این شرکت از طریق حق لایسنس موتور گرافیکی آن به‌دست می‌آید. در حال حاضر ارزش این شرکت ۱۱.۱۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

منبع: TechSpot

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.