سرعت حافظه SSD نسخه پایه مک بوک پرو M2 از مدل M1 پایین تر است

6 تیر 1401 - 15:56
مک بوک پرو

بر اساس گزارش وب‌سایت MacRumors، عملکرد حافظه‌ی SSD نسخه‌ی پایه‌ی مک بوک پرو M2 از مدل عرضه‌شده با تراشه‌ی M1 ضعیف‌تر است. سرعت خواندن و نوشتن حافظه‌ی این محصول 1300 دلاری در آزمایش‌های کانال‌ یوتیوب Max Tech و Created Tech به‌ترتیب 50 و 30 درصد کمتر از نسخه‌ی قبلی مک بوک پرو بوده است.

مطالب مرتبط:

کانال یوتیوب Max Tech پس از کالبدشکافی نسخه‌ی 13 اینچی مک بوک پرو M2 اعلام کرد که این محصول از یک تراشه‌ی حافظه‌ 256 گیگابایتی بهره برده در حالی که نسخه‌ی قبلی آن به دو تراشه‌‌ی 128 گیگابایتی مجهز شده است. از این رو حافظه‌ی مک بوک پرو M2 تنها از دو مسیر به‌طور همزمان استفاده می‌کند و سرعت عملکرد آن به یک مسیر محدود خواهد شد. در طرف دیگر، نسخه‌ی 512 گیگابایتی و 1 ترابایتی این محصول از این مشکل رنج نمی‌برند.

سرعت پایین حافظه‌ی نسخه‌ی 256 گیگابایتی مک بوک پرو M2 روی سرعت لودینگ، انتقال فایل و دریافت اطلاعات تاثیر خواهد گذاشت و عملکرد کلی آن نیز را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در حال حاضر علت اصلی استفاده‌ی اپل از سیستم یادشده در این نسخه از مک بوک پرو مشخص نیست اما احتمالاً مشکل کمبود تراشه یکی از دلایل اصلی آن می‌باشد.

منبع: Engadget

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید