میکرون بزرگترین کارت حافظه microSD دنیا را معرفی کرد

1 تیر 1401 - 10:00
میکرون

شرکت میکرون (Micron) از بزرگترین کارت microSD دنیا رونمایی کرد. این کارت عضو جدیدی از سری i400 است که ما قبلا شاهد عرضه ظرفیت‌های ۶۴. ۱۲۸، ۲۵۶‌، ۵۱۲ گیگابایتی  و ۱ ترابایتی آن بودیم و حالا نسخه ۱.۵ ترابایتی آن معرفی شده است که برای مصارفی مانند ضبط ویدیوهای مستمر یا ضبط همزمان چندین رویداد طرحی و ساخته شده است. 

 این کارت هم همانند سایر کارت‌های حافظه سری i400 برای استفاده در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز طراحی شده و می‌تواند تا ۵ سال کار کند. این به معنای آن است که شما با استفاده از آن می‌توانید ۲ میلیون ساعت ویدیو ضبط کنید. قابلیت مهم این کارت microSD آن است که می‌تواند در دمای منفی ۲۵ تا  مثبت ۸۵ درجه سانتی‌گراد دوام بیاورد و همچنین در برابر آب، مغناطیس، اشعه ایکس و شوک و ضربه مقاوم است. 

میکرون گفته است که کارت جدید ۱.۵ ترابایتی از فناوی ۱۷۶ لایه سه‌بعدی NAND استفاده کرده است که این فناوری در سال ۲۰۲۰ معرفی شد و تعداد لایه‌های آن تقریبا ۴۰ درصد بیشتر از رقبایش است و برای استفاده در فرم‌فکتورهای کوچک ‌بسیار مناسب است. 

ظرفیت بالای این کارت می‌تواند نیاز به آپلود‌های مکرر در فضاهای ابری را از بین ببرد و‌ از طرفی هزینه آن نیز کمتر است که بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود. این کارت هم‌اکنون برای خرید مشتریان قابل‌دسترس است.

منبع: Techspot

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید