FBI درباره افزایش کلاهبرداری رمزارز در لینکدین هشدار داد

29 خرداد 1401 - 09:55

خبرگزاری CNBC گزارش داده است که لینکدین تبدیل به یکی از پلتفرم‌هایی شده که افراد سودجو از طریق آن اقدام به ترغیب کاربران به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها و فریب آن‌ها می‌کنند.

پلیس FBI نیز نسبت به این موضوع هشدار داده است و آن را یک تهدید اساسی نامیده است. CNBC در گزارش خود گفته است که‌ افراد کلاهبردار سعی می‌کنند خود را در لینکدین به‌عنوان افراد حرفه‌ای رمزارز جا بزنند و با برقراری ارتباط با کاربران عادی و ترغیب آن‌ها به سرمایه‌گذاری در کریپتو، آن‌ها را فریب دهند. 

پلیس FBI هم در بیانیه خود گفته است که میزان کلاهبرداری در لینکدین به‌شدت افزایش یافته است و افراد سودجو با جلب کردن اعتماد کاربران و هدایت کردن آن‌ها به سمت سایت‌های جعلی رمزارز، پول‌شان را به‌راحتی از چنگ‌شان در می‌آورند و بنابراین کاربران باید حواس‌شان را بسیار جمع کنند تا فریب این‌گونه افراد را نخورند. 

لینکدین نیز با انتشار یادداشتی، از کاربران‌خود خواسته است که فقط با افرادی که می‌شناسند و قابل اعتماد هستند ارتباط برقرار کنند و به حرف کسانی که شما را می‌خواهند با کارت هدیه و جایزه رمزارز وسوسه کنند گوش ندهید.

لینکدین گفته است که همه تلاش خود را می‌کند تا این پلتفرم را برای کاربران‌اش امن و سالم نگه دارد و الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی تاکنون توانسته‌اند بیش از ۹۶ درصد اکانت‌های جعلی و فیک را شناسایی و حذف کنند.

در هر حال، به نظر  می‌رسد که افراد کلاهبردار از هر فرصت و  پلتفرمی برای فریب کاربران و ترغیب آن‌ها به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها استفاده می‌کنند و بنابراین همه ما باید حواس‌مان را جمع کنیم تا فریب آن‌ها را نخوریم.

منبع: Engadget

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید