NFT ها در هفته جاری به اینستاگرام اضافه می شوند

مهدی حلوائی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 21:06
اینستاگرام

همان‌طور که متا مدتی پیش وعده داده بود، توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) به‌زودی به اینستاگرام اضافه می‌شوند. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، امروز در خبری اعلام کرد که کاربران اینستاگرام از هفته‌ی جاری می‌توانند NFT‌ها را در پروفایل خود به نمایش بگذارند.

متا قصد دارد تا علاوه بر اینستاگرام، توکن‌های غیر قابل معاوضه را به دیگر سرویس‌های خود از جمله فیسبوک، مسنجر و واتساپ نیز اضافه کند. همچنین قرار است تا کاربران اینستاگرام در آینده با استفاده از فناوری واقعیت افزوده، NFT‌های سه‌بعدی خود را به نمایش بگذارند. به‌گفته‌ی زاکربرگ، این قابلیت بر مبنای فناوری واقعیت افزوده‌ی اسپارک (Spark) طراحی خواهد شد.

گمانه‌زنی‌های مرتبط با اضافه‌شدن NFT‌ها به اینستاگرام از اواخر هفته‌ی گذشته به گوش می‌رسید و وب‌سایت CoinDesk نیز گزارش داده بود که متا امکان ادغام توکن‌های غیر قابل معاوضه از رمزارزهای اتریوم، پولیگان، سولانا و فلو با اینستاگرام را فراهم خواهد کرد. آدام موسری (Adam Mosseri)، رئیس اینستاگرام، در این خصوص اعلام کرد که کاربران می‌توانند NFT‌های طراحی و یا خریداری‌شده‌ی خود را در فید، استوری‌ و پیام‌های خود به نمایش بگذارند. در حال حاضر این قابلیت به‌صورت آزمایشی در اختیار کاربران آمریکایی قرار خواهد گرفت.

به‌گفته‌ی موسری، کاربران برای نمایش توکن‌های غیرقابل معاوضه‌ی خود در اینستاگرام نیازی به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نخواهند داشت. رئیس پلتفرم اینستاگرام معتقد است که این توکن‌ها روشی برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا نیز خواهد بود و همین موضوع می‌تواند به امکان خرید و فروش مستقیم NFT‌ها در اینستاگرام اشاره داشته باشد.

نظر شما در مورد توکن‌های غیرقابل معاوضه چیست؟ آیا شما با اضافه‌شدن این توکن‌ها به اینستاگرام موافقید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Engadget

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.