"گوگل اسیستنت اکنون می‌تواند رمز عبور شما را به طور خودکار تغییر دهد"

گوگل اسیستنت اکنون می‌تواند رمز عبور شما را به طور خودکار تغییر دهد

افشین نوری
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 07:55
 "گوگل اسیستنت اکنون می‌تواند رمز عبور شما را به طور خودکار تغییر دهد"

گوگل سال گذشته وعده داده بود که دستیار هوشمند گوگل اسیستنت در آینده نزدیک قابلیت تغییر پسورد را خواهد داشت. اکنون این شرکت اعلام کرده است که این قابلیت در دسترس کاربران قرا گرفته و می‌توانند از آن استفاده کنند.

در این قابلیت، گوگل اسیستنت به کاربران مرورگر کروم کمک خواهد کرد تا علاوه بر دادن هشدار “پسورد خود را تغییر دهید” در برخی سایت، به‌طور خودکار رمز عبور شما را تغییر دهد. البته شما در هر مرحله از کار خواهید توانست کنترل کار را بر عهده بگیرید، اما با این قابلیت شما دیگر نیازی به صرف وقت برای وارد کردن پسورد و تغییر آن نخواهید داشت.

دستیار هوشمند گوگل این کارها را با بهره‌گیری از هوش مصنوعی نسخه وب Duplex انجام خواهد داد و دقیقا خواهد دانست که چگونه روی گزینه‌ها کلیک یا اسکرول کند و چگونه فرم‌ها را پر کند.

البته این قابلیت فعلا روی همه وب‌سایت‌ها کار نمی‌کند و از طرفی نیز فقط تعداد محدودی کاربر به آن دسترسی دارند. با این حال، گوگل قصد دارد به‌زودی آن را برای همه کاربران ارائه بکند و مطمئنا کاربردهای فراوانی برای آن توسعه خواهد داد.

نظر شما درباره این قابلیت گوگل اسیستنت چیست؟ آیا برای تغییر رمز عبور سایت‌ها می‌توانید به آن اطمینان کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

منبع: Engadget

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.