ایلان ماسک: تولید ربات انسان نمای اپتیموس از سال ۲۰۲۳ شروع می شود

20 فروردین 1401 - 17:47
ربات انسان نما

ایلان ماسک اخیراً گفته بود که مردم به‌زودی قادر به دانلود کردن محتوایات مغز خود در داخل یک ربات انسان‌نما به نام اپتیموس خواهند شد.

حالا آنچه ماسک گفته بود در حال واقعیت پیدا کردن است. امروز او در جریان یک مراسم گفت که تسلا از سال آینده تولید ربات انسان‌نمای اپتیموس را شروع می‌کند.

ما برای اولین بار در رویداد AI Day تسلا در آگوست ۲۰۲۱ درباره ربات اپتیموس شنیدیم. این شرکت گفته است که اپتیموس برای کارهای عمومی استفاده خواهد شد و قادر به انجام همه کارهایی که ما از آن خواهیم خواست خواهد بود. البته خیلی از کارشناسان نسبت به توانایی‌های این ربات خوشبین نیستند و بعید می‌دانند که او که بتواند اکثر کارهای انسان را انجام بدهد.

ربات انسان نما

ضمن اینکه تسلا قبلا وعده داده بود که خودروهای روبوتاکسی خود را در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد کرد ولی خبری از آن نیست. بنابراین در مورد اپتیموس نیز احتمالا چنین اتفاقی خواهد افتاد.

با این حال، ایلان ماسک درباره اپتیموس گفته است که این ربات دنیا را چند قدم جلوتر خواهد برد و ما نباید از بابت ساخت یک ربات‌ انسان‌نما نگران باشیم. او گفته که با به هیچ‌وجه با یک ترمیناتور روبه‌رو نخواهیم بود بلکه رباتی خواهیم ساخت که به کمک بشر خواهد آمد.

نظر شما درباره ربات اپتیموس چیست؟ آیا فکر می‌کنید این ربات بتواند جای انسان را بگیرد. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.