بزرگ ترین SSD جهان با حافظه 2 ترابایتی در راه است

19 فروردین 1401 - 08:36
حافظه SSD

شرکت نیمباس دیتا (Nimbus Data) حدود دو سال پیش از اولین درایو دیسک جامد (SSD) 100 ترابایتی جهان رونمایی کرد اما ظاهراً حالا جانشین این محصول با حافظه‌ی 200 ترابایتی در دست ساخت بوده و در تاریخ نامشخصی در سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود.

توماس ایزاکوویچ، مدیر عامل شرکت نیمباس دیتا، در مصاحبه با وب‌سایت TechRadar از ساخت بزرگ‌ترین SSD جهان با حافظه‌ی 2 ترابایت و عملکرد بهتر این محصول نسبت به SSD قبلی این شرکت خبر داد. با این وجود، کاربران عادی امکان استفاده از این محصول در رایانه‌های خود را نخواهند داشت چرا که نیمباس دیتا آن را به‌طور ویژه برای سازمان‌ها و مراکز داده طراحی کرده است.

حافظه SSD

حافظه‌ی 100 ترابایتی ExaDrive نیمباس دیتا از طراحی 3.5 اینچی برخوردار بود اما در حال حاضر هنوز مشخص نیست که درایو 200 ترابایتی این شرکت از چه ابعادی بهره خواهد برد. همچنین از آن‌جایی که حافظه‌ی 100 ترابایتی این شرکت 40 هزار دلار قیمت‌ داشت انتظار می‌رود که نسخه‌ی 200 ترابایتی آن نیز با قیمتی مشابه و حتی بیشتر در دسترس قرار بگیرد.

نظر شما در مورد حافظه‌های SSD چیست؟ به‌نظر شما این نوع از حافظه‌ها تا چند سال دیگر به‌طور کامل جایگزین حافظه‌های HDD خواهند شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: DigitalTrends

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.