قابلیت امنیتی جدید ویندوز 11 به نصب مجدد این سیستم عامل نیاز دارد

18 فروردین 1401 - 10:07
ویندوز 11

مایکروسافت به‌تازگی ویژگی امنیتی جدیدی با نام کنترل هوشمند اپلیکیشن (Smart App Control) را برای ویندوز 11 معرفی کرده که با استفاده از هوش مصنوعی ابری، اپلیکیشن‌های مشکوک را مسدود می‌کند. با این وجود، مکانیزم این ویژگی کمی دردسرساز است.

قابلیت کنترل هوشمند اپلیکیشن پس از فعال‌سازی، تمام اپلیکیشن‌ها را بررسی کرده و موارد مشکوک و ناشناس را به‌طور کلی مسدود می‌کند. در حال حاضر هیچ لیست سفیدی برای این ویژگی ارائه نشده و تنها برخی از کاربران بیلد 22567 یا بالاتر ویندوز اینسایدر به آن دسترسی دارند. در صورتی که کاربران قصد استفاده از این ویژگی را داشته باشند، ابتدا باید سیستم‌ عامل خود را مجدداً نصب کنند.

ویندوز 11

فعال‌سازی کنترل هوشمند اپلیکیشن، این قابلیت را در حالت ارزیابی قرار می‌دهد و در صورتی که کاربران به‌طور مداوم از اپلیکیشن‌های مشخص‌شده استفاده کنند، این قابلیت در حاللت غیرفعال باقی می‌ماند. بیلد 22567 ویندوز 11 علاوه بر اضافه‌کردن قابلیت کنترل هوشمند اپلیکیشن، ویژگی‌های دیگری مانند زمان‌بندی به‌روزرسانی‌ها و امکان لینک‌کردن گوشی‌های اندرویدی را نیز در دسترس قرار داده است.

نظر شما در مورد ویندوز 11 چیست؟ به‌نظر شما مایکروسافت باید چه قابلیت‌های دیگری را به این سیستم عامل اضافه کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: TechSpot

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.