آمریکا مالیات وارده بر برخی از محصولات چینی را لغو کرد

مهدی حلوائی
۶ فروردین ۱۴۰۱ - 12:37
آمریکا

دفتر نماینده‌ تجاری ایالات متحده‌ آمریکا مالیات وارده بر برخی از محصولات چینی را لغو کرد. از بین محصولاتی که از این پس مالیات ۷.۵ تا ۲۵ درصدی شامل آن‌ها نمی‌شود می‌توان به برد مدار چاپی (PCB) اشاره کرد که از آن در ساخت مادربرد و کارت گرافیک استفاده می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا مالیات وارده بر ۳۵۲ محصول از مجموع ۵۴۹ محصول چینی را لغو کرد. از بین این محصولات می‌توان به پیشرانه‌های الکترونیکی، برخی قطعات خودرو، مواد شیمیایی، کوله پشتی، دوچرخه، جاروبرقی و بردهای مدار چاپی اشاره کرد. معافیت مالیاتی این محصولات از تاریخ ۲۰ مهر ۱۴۰۰ تا ۱۰ دی ۱۴۰۱ را در بر خواهد گرفت.

وب‌سایت Tom’s Hardware گزارشی را در این خصوص منتشر کرده که در آن به احتمال کاهش قیمت مادربرد و کارت‌های گرافیک اشاره می‌کند. با این وجود، احتمال کاهش قیمت مادربردها بیشتر از کارت‌های گرافیک است چرا که قیمت کارت‌های گرافیک به فاکتورهای دیگری مانند استخراج‌کنندگان رمزارز و اسکالپرها نیز بستگی دارد.

این اتفاق در حالی رخ داده که شرکت‌ انویدیا در ماه دسامبر گذشته از دولت آمریکا درخواست کرده بود تا مالیات وارده بر برخی از محصولات الکترونیکی چینی را لغو کند چرا که به اعتقاد این شرکت، تولید کارت‌ها و تراشه‌های گرافیکی در خارج از کشور چین کمتر از حد لازم بوده و ساخت مراکز تولید این قطعات در کشورهایی مانند آمریکا و ویتنام در گذشته با مشکل مواجه شده بود.

منبع: TechSpot

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.