iOS 15.4 هفته آینده برای آیفون ۶s الی آیفون ۱۳ منتشر می شود

مهدی ملکی
۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - 23:36
ios 15.4 اپل

اپل تایید کرد که به‌روزرسانی نرم‌افزاری iOS 15.4 را هفته آینده بعد از مدت‌ها قرارگیری در فاز بتا برای همه آیفون‌های واجد شرایط عرضه خواهد کرد.

با وجود آن که زمان دقیق انتشار این به‌روزرسانی مشخص نشده است اما انتظار می‌رود که نهایتاً در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ (۱۸ مارس ۲۰۲۲ میلادی) یعنی هم‌زمان با عرضه دو رنگ جدید آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو، به دست کاربران برسد. در واقع در یادداشتی که اپل برای رسانه‌ها ارسال کرده، به عرضه این دو دستگاه به iOS 15.4 اشاره شده است.، پس عجیب نیست که همان روز شاهد عرضه این به‌روزرسانی باشیم.

در این نسخه سرانجام کاربران می‌توانند با وجود ماسک روی صورت خود، از فیس آی‌دی (Face ID) برای بازگشایی قفل دستگاه استفاده کنند. این ویژگی در حالت بتا به خوبی عمل می‌کرد و اکنون در نسخه پایدار iOS هم به فعالیت ادامه خواهد داد.

اپل قبل از ارائه این ویژگی در نسخه بتا با مشکلی مواجه شده بود که منجر به فریب فیس آی‌دی حین پوشیدن ماسک می‌شد، در نتیجه در آن زمان صرفاً کاربران اجازه پیدا کردند طی همه‌گیری بیماری کرونا که نیاز به استفاده از ماسک را افزایش می‌دهد، با اپل واچ خود، قفل دستگاهشان را باز کنند.

اکنون این مشکل برطرف شده و شما می‌توانید بدون استفاده از اپل واچ، قفل دستگاه را حین پوشیدن ماسک بازگشایی کنید.

ویژگی Tap to Pay اپل هم طی همین به‌روزرسانی اجازه می‌دهد آیفون‌های واجد شرایط، با پایانه‌های پرداخت، همگام شده و تراکنش انجام دهند. این ویژگی با استفاده از سرویس اپل پی (Apple Pay) و کارت‌های مجهز به NFC، همانند سایر کیف پول‌های دیجیتال عمل می‌کند.

مدتی پیش اخباری مبنی بر سو استفاده کاربران از ایر‌تگ‌های این شرکت برای رهگیری غیرقانونی سایر افراد منتشر شد. اپل در این نسخه از iOS، اعلانی را به این محصول اضافه کرده است تا کاربران زمانی که تحت تعقیب غیرقانونی قرار می‌گیرند، متوجه شوند. همچنین در همین نسخه پنجمین صدای آمریکایی به سیری اضافه می‌شود.

اضافه شدن ۳۶ ایموجی جدید که در پیام‌ها و سایر موارد این‌چنینی قابل استفاده هستند، یکی دیگر از ویژگی‌های iOS 15.4 است. چه دستگاه‌هایی این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد؟ خب، اگر آیفون شما iOS 15 را دریافت کرده است، این نسخه را هم دریافت خواهد کرد. به عبارت دیگر، اول نسل از آیفون ۶S الی آیفون ۱۳ واجد شرایط دریافت این به‌روزرسانی هستند.

منبع: The Verge

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.