نتیجه جالب یک نظرسنجی: کاربران اندروید بسیار بیشتر از کاربران آی او اس به آپدیت سیستم عامل خود علاقه دارند

26 دی 1400 - 08:34
اندروید

نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد که کاربران اندروید در مقایسه با کاربران آی او اس از به‌روزرسانی سیستم عامل‌شان خوشحال‌تر می‌شوند. بنابراین، احتمال اینکه کاربران آی او اس به‌محض دریافت نوتیفیکیشن به‌روزرسانی، اقدام به آپدیت سیستم عامل دستگاه‌شان بکنند بسیار کم است.

یکی از تفاوت‌های اصلی اندروید و آی او اس در این است که کاربران اندروید در مقایسه با کاربران آی او اس، آپدیت‌های کمتری دریافت می‌کنند و همانطور که می‌دانید اپل تا پنج سال آپدیت نرم‌افزاری برای دستکاه‌های خود ارائه می‌کند.

مطالب مرتبط:

حالا وب‌سایت Router Network به انجام یک نظرسنجی توانسته نظر کلی کاربران اندروید و آی او اس را نسبت به آپدیت‌های نرم‌افزاری بداند. ‌

طبق این نظرسنجی، کاربران اندروید نسبت به به‌روزرسانی دستگاه خود مشتاق‌تر از کاربران آی او اس هستند. این به معنای آن است که کاربران آی او اس، برعکس کاربران اندروید، از آپدیت سریع دستگاه خود اجتناب می‌کنند.

اندروید

وب‌سایت Router Network همچنین متوجه شده است که آپدیت‌های اخیر اندروید در مقایسه با آپدیت‌های اخیر آی او اس جذابیت‌های بیشتری داشته است و همین موضوع در نتایج نظرسنجی بی‌تاثیر نبوده است.

نکته جالب دیگر اینکه، در نظرسنجی Router Networks درصد بالایی از کاربران اندروید از جدیدترین نسخه این سیستم عامل استفاده می‌کردند، در حالیکه در مورد کاربران آی او اس اینگونه نبود. مورد دیگر اینکه، حدود ۷۸ درصد از پاسخ‌دهندگان اندرویدی در این نظرسنجی، از گوشی گلکسی S21 و بنابراین از جدیدترین نسخه اندروید استفاده می‌کردند؛ در حالیکه فقط ۶۷ درصد از پاسخ‌دهندگان آی او اس، از آیفون ۱۳ و از آخرین نسخه این سیستم عامل استفاده می‌کردند.

البته نباید فراموش کرد که احتمال اینکه کاربری با یک گوشی‌ جدید، از جدیدترین نسخه یک سیستم عامل استفاده بکند بسیار زیاد است. در هر حال، این نظرسنجی ایده بسیار خوبی درباره رفتار کاربران اندروید و آی او اس در اختیار ما قرار می‌دهد.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا شما هم چنین تجربه‌ای داشته‌اید؟

منیع: Android Authority

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.