بدقولی دوباره تسلا؛ تولید سایبرتراک تا سال ۲۰۲۳ به تعویق افتاد

25 دی 1400 - 10:18
تسلا سایبرتراک

خبرها حاکی از آن است که تسلا عرضه خودروی سایبرتراک خود را به تعویق انداخته است. به گزارش رویترز، تولید اولیه این خودروی برقی در سال ۲۰۲۲ شروع نخواهد شد، بلکه این کار در سه ماهه اول ۲۰۲۳ اتفاق خواهد افتاد.

علت این تاخیر ظاهرا جایگزینی برخی قطعات سایبرتراک و تغییر برخی قابلیت‌های آن بوده است و شاید تسلا می‌خواهد که با دست پر به بازار خودروهای الکتریکی بیاید.

تسلا در صفحه سفارش سایبرتراک نوشته است که «شما قادر به کامل کردن پیکره‌بندی خودرو با نزدیک شدن به زمان تولید سایبرتراک خواهید بود» و این در حالی است قبلا نوشته شده بود «شما قادر به کامل کردن پیکره‌بندی سایبرتراک به نزدیک شدن به زمان تولید آن در سال ۲۰۲۲ خواهید بود».

مطالب مرتبط:

همانطور که می‌دانید تسلا خودروی سایبرتراک خود را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد و ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت سال گذشته گفته بود که این خودرو در سال ۲۰۲۱ به‌طور محدود عرضه خواهد. اما ما می‌بینیم که این اتفاق هرگز نیفتاد و حالا می‌شنویم که این خودرو تا اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه نخواهد شد.

البته یکی دیگر از دلایل تاخیر در عرضه سایبرتراک می‌تواند کمبود جهانی تراشه باشد که باعث شده بسیاری از شرکت‌های فناوری نتوانند محصولات خود را به‌موقع عرضه کنند. خود ایلان ماسک نیز در ماه نوامبر گفته بود که کمبود تراشه تولید سایبرتراک را تحت‌تاثیر قرار داده است.

به‌گفته تسلا، ارزان‌ترین مدل سایبرتراک مجهز به یک موتور و یک دیفرانسیل در عقب خود خواهد بود و ۳۹ هزار دلار قیمت خواهد داشت. پیشرفته‌ترین مدل این خودرو نیز سه موتوره خواهد بود و سرعت آن در عرض سه ثانیه از صفر به ۶۰ متردرساعت خواهد رسید.

منبع: Techspot

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.