اگزینوس ۲۲۰۰ تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ را در عملکرد چند هسته ای قورت می دهد

24 دی 1400 - 08:53
اگزینوس 2200

براساس شایعات، سامسونگ سری گلکسی S22 خود را با تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ معرفی خواهد کرد و گفته می‌شود این پردازنده رقیب جدی اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و دایمنسیتی ۹۰۰۰ خواهد بود.

اما برخی گزارش‌ها گفته‌اند که اگزینوس ۲۲۰۰ در سطح این تراشه‌ها نخواهد بود و سامسونگ حتی ممکن است ار این تراشه در سری گلکسی S22 استفاده نکند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، این سری صرفا با یکی از تراشه‌های اسنپدراگون کوالکام عرضه خواهد شد.

حالا نتایج بنچمارک گیک بنچ اگزینوس ۲۲۰۰ منتشر شده است که دید بهتری از آن در اختیار ما قرار می‌دهد. طبق این نتایج، امتیاز تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای اگزینوس ۲۲۰۰ به‌ترتیب ۱۰۱۹ و ۳۵۱۳ شده است که اگر بخواهیم این نتایج را با نتایج اسنپدراگون ۸ نسل ۱ مقایسه کنیم متوجه واقعیت تازه‌ای می‌شویم. امتیاز تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای اسنپدراگون ۸ نسل ۱ در گیک بنچ به‌ترتیب ۱۲۲۸ و ۳۳۰۶ شده است که این نشان می‌دهد که عملکرد چندهسته‌ای اگزینوس ۲۲۰۰ بسیار بهتر از اسنپدراگون ۸ نسل ۱ است؛ هرچند که در عملکرد تک هسته‌ای‌اش پایین‌تر از اسنپدراگون ۸ نسل ۱ شده است.

اگزینوس ۲۲۰۰

بد نیست بدانید که اگزینوس ۲۲۰۰ دارای معماری جدید 1+3+4 شامل یک هسته قدرتمند Cortex-X2 با سرعت کلاک ۲.۵۹ گیگاهرتز، سه هسته Cortex-A78 با سرعت ۲.۵ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex-A55 با سرعت ۱.۷۳ گیگاهرتز خواهد بود. در کنار این‌ها یک پردازنده گرافیکی شرکت ای ام دی مبتنی بر فناوری RDNA2 نیز وجود خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

البته اخیرا گزارش شده است که این پردازنده گرافیکی به‌خاطر فرکانس بالایش باعث داغ شدن گوشی خواهد شد و سامسونگ باید فرکانس آن را در محدود ۱.۲۹ گیگاهرتز نگه دارد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این محدوده فرکانسی ممکن است با عملکرد کلی تراشه سازگار نباشد و شاید به همین‌خاطر است که سامسونگ عرضه اگزینوس ۲۲۰۰ را به تاخیر انداخته است. در هرحال، باید منتظر بمانیم و ببینیم که این تراشه در دنیای واقعی چه عملکردی خواهد داشت.

منبع: Gizchina

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.