کاهش چشمگیر ارزش اتریوم در طی یک هفته گذشته

21 دی 1400 - 10:17
اتریوم

اتریوم یکی از ارزشمندترین رمزارزهایی بوده که هنوز هم می‌توان آن را با کارت‌های گرافیک استخراج کرد اما انتظار می‌رود که این موضوع با تغییر مدل این رمزارز به مدل اثبات سهام تا مدتی دیگر تغییر کند. گفته می‌شود که پس از این اتفاق، استخراج‌کنندگان رمزارز نیز امکان استفاده از کارت‌های گرافیک برای استخراج اتریوم را نخواهند داشت و گیمرها سرانجام خواهند توانست به کارت‌های گرافیک مورد نظر خود دست پیدا کنند.

اتریوم که دومین رمزارز ارزشمند بازار به حساب می‌آید در طی هفته‌ی گذشته حدود یک‌چهارم از ارزش خود را از دست داد. ارزش این رمزارز در تاریخ 14 دی (4 ژانویه) به 3.879 دلار رسید اما در اوایل روز گذشته به 2.939 دلار کاهش پیدا کرد و سپس بار دیگر با افزایشی جزئی به 3.044 دلار رسید. در واقع ارزش اتریوم در طی یک هفته‌ی گذشته با کاهشی 24 درصدی روبه‌رو بوده است و این در حالی است که ارزش این رمزارز پس از رسیدن به 4.865 دلار در ماه نوامبر 2021 نیز حدود 37 درصد کاهش پیدا کرده بود.

رمزارز

ارزش دیگر رمزارزهای بازار نیز در مدت زمان مشابه با افت روبه‌رو بوده است. ارزش بیت کوین در هفته‌ی گذشته با کاهشی 12 درصدی از 47.359 دلار به 41.515 دلار رسید و رمزارزهای بیت کوین کش و لایت کوین نیز در همین مدت زمان به ترتیب با افتی 18 و 17 درصدی مواجه شدند. البته بی‌ثباتی ارزش رمزارزها یکی از ویژگی‌های آن‌ها بوده و موضوع جدیدی به حساب نمی‌آید.

نظر شما در مورد رمزارزها چیست؟ به‌نظر شما آیا این نوع از ارزها در آینده جایگزین ارزهای معمولی خواهند شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: TechSpot

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.