آموزش ویدیویی جیلبریک نسخه ۹.۰۰ پلی استیشن ۴

28 آذر 1400 - 11:39
آموزش جیلبریک نسخه ۹.۰۰ پلی استیشن ۴

هفته گذشته سرانجام پس از مدت‌ها سکوت، نسخه ۹.۰۰ فریم‌ویر کنسول پلی استیشن ۴ سونی هک شد و هکرها آموزش جیلبریک را منتشر و فایل‌های مورد نیاز آن را روی گیت‌هاب قرار دادند.

پیش از این چندین و چند عدد از نسخه‌های مختلف پلی استیشن ۴ توسط هکرها مورد ارزیابی قرار گرفته است که بعضاً شاهد عرضه جیلبریک برای آن‌ها نیز بوده‌ایم. شاید بتوان جیلریک منتشر شده برای فریم‌ویر ۵.۰۵ را یکی از باثبات‌ترین نمونه‌های ممکن طی عمر این کنسول دانست.

به هر نحو فریم‌ویر جدید هم بعضاً در همان سطح دسته‌بندی می‌شود و توانسته توجه کاربران بسیار زیادی را به خود جذب کند. اگر تا پیش از این از فریم‌ویرهایی استفاده می‌کردید که امکان جیلبریک را نداشتند، این بار این احتمال وجود دارد که بتوانید از هک نسخه ۹.۰۰ تحت نام poOOBs4 استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در زمان نگارش این مطلب، سونی مشکل مذکور را در نسخه‌های بالاتری از فریم‌ویر ۹ برطرف کرده است. بنابراین اگر کنسول شما در این نسخه به سر می‌برد و قصد دارید این جیلبریک را انجام دهید، به هیچ عنوان دستگاه خود را به‌روزرسانی نکنید.

گفتنی است همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، این روش از سمت هیچ نهاد رسمی منتشر نشده و مانند تمام جیلبریک‌های دیگر محصولات الکترونیکی از سمت کاربران عادی منتشر شده است.

احتمال آسیب رساندن به سخت‌افزار دستگاه در این روش تقریباً ناچیز است اما به هر حال پیش از مشاهده ویدیوی زیر که آموزش کامل آن را در بر می‌گیرد، باید تمام عواقب احتمالی را به عهده بگیرید.

اگرچه پس از انجام این جیلبریک می‌توانید تمام بازی‌های کتابخانه پلی استیشن ۴ را به صورت رایگان تجر کنید ولی ما پیشنهاد می‌کنیم که برای تجربه بازی‌ها، آن‌ها را به صورت قانونی تهیه کنید.

در نتیجه این ویدیو صرفاً جنبه آموزشی دارد. شما می‌توانید از ابزار توسعه‌دهندگان، دسترسی به ویژگی‌های محدود شده و سایر مواردی که با جیلبریک امکان‌پذیر می‌شوند،‌ بهره بگیرید.


سوالات متداول

هک نسخه ۹.۰۰ روی کدام مدل‌های پلی استیشن ۴ عمل می‌کند؟

  • هک نسخه ۹.۰۰ روی تمام مدل‌ها و نسخه‌های پلی استیشن ۴ از جمله پلی استیشن ۴ فت، پلی استیشن ۴ اسلیم و پلی استیشن ۴ پرو قابل انجام است.

آیا می‌توان دستگاه را به نسخه‌های پایین‌تر دان‌گرید کرد؟

  • به زودی مقاله‌ای جداگانه برای این موضوع منتشر خواهیم کرد.

شما می‌توانید سوالات خود را زیر همین مطلب مطرح کنید. در سریع‌ترین زمان ممکن، به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید