اپل برای اولین بار در طول ۱۰ سال گذشته خط تولید آیفون را تعطیل کرد

17 آذر 1400 - 15:31
اپل

موسسه Nikkei گزارش داده است که اپل برای اولین بار در طول یک دهه گذشته مجبور شده به خاطر مشکلات موجود در زنجیره تامین خود خط تولید گوشی‌های آیفون را متوقف کند.

این موسسه گفته است که کارکنان اپل معمولا در این فصل از سال که نزدیک به ایام کریسمس نیز است به‌صورت شیفتی و ۲۴ ساعته کار می‌کردند، اما امسال به‌خاطر نبود قطعات کافی به‌صورت نیمه‌وقت کار می‌‌کنند و حالا کار به جایی رسیده است که خطوط تولید آیفون نیز قرار است برای مدتی تعطیل بشود.

یک کارشناس زنجیره تامین به Nikkei گفته است:

به‌خاطر نبود قطعات کافی و همچنین کمبود تراشه، معنی ندارد که کارگران یک شرکت در ایام تعطیلات کریسمس به‌صورت تمام‌وقت و اضافه‌کاری کار کنند.

آیفون 13 پرو مکس

اپل در ماه اکتبر میزان تولید گوشی‌های آیفون ۱۳ را کاهش داد و حتی در ماه نوامبر مجبور شد برای فعال نگه داشتن خطوط تولید آیفون ۱۳ عرضه تبلت‌های آیپد را متوقف کند.

مطالب مرتبط:

هدف اولیه اپل این بود که تا پایان سال ۲۰۲۱ تعداد ۹۵ میلیون دستگاه آیفون ۱۳ تولید کند، اما این عدد در اوایل ماه دسامبر فقط به ۸۳ میلیون دستگاه رسیده است.

به گفته Nikkei، میزان تولید آیفون ۱۳ در ماه‌های اکتبر و دسامبر ۲۰ درصد کاهش داشته و میزان تولید تبلت‌های آیپد نیز فقط ۵۰ درصد به اهداف اولیه خود رسیده است. این در حالی است که آمار ماه نوامبر نیز اصلا خوب نبوده است.

موسسه Nikkei در گزارش خود دلایل متعددی را  برای کمبود قطعات ذکر کرده که از آن جمله می‌توان به قرنطیه‌های طولانی‌مدت در کشورهای مالزی و ویتنام، محدودیت‌های مصرف انرژی در چین و کمبود ذخایر انبارها اشاره کرد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.