توییتر حساب کسانی که تصاویر شخصی دیگران را منتشر می کنند را مسدود می کند

9 آذر 1400 - 21:28
توییتر

توییتر با مسدود کردن حساب کاربرانی که عکس‌ها یا ویدئو‌های یک شخص حقیقی را بدون اجازه وی منتشر می‌کنند، قوانین اطلاعات خصوصی خود را برای در برگرفتن رسانه‌های تصویری، گسترش داده است. توییتر می‌گوید که توییت کردن چنین تصاویر یا ویدئوهایی با تجاوز به حریم شخصی افراد می‌تواند منجر به آسیب به آنها شود.

تیم امنیتی توییتر در پستی در بلاگ خود نوشته است که هرچند هرکسی می‌تواند تحت تاثیر محتوای شخصی به اشتراک گذاشته شده قرار گیرد، این محتوا می‌تواند تاثیرات منفی زیادی روی زنان، فعالان، و یا اعضای اقلیت‌ها شود. اگر کسی عکس یا ویدئویی که این قوانین را نقض می‌کند به تیم توییتر گزارش کند، این تیم عکس یا ویدئو مورد نظر را حذف، و تصمیمی متناسب با گزینه‌های اجرایی خود می‌گیرد. این تصمیمات شامل پایین آوردن احتمال دیده شدن آن توییت در جستجوها و یا اطلاع دادن به فردی که آن توییت را منتشر کرده جهت حذف کردن آن، می‌شود. توییتر همچنین حق معلق کردن اکانت فرد نقض کننده این قوانین را دارد.

هرچند استثناءهایی برای این قوانین وجود دارد. این قوانین محتوای خصوصی چهره‌های مطرح یا افراد دیگر، در صورتی که منجر به افزایش دیده شدن آن توییت یا عکس توسط عموم شود را، شامل نمی‌شود. به بیانی دیگر، اگر محتوای مورد نظر ارزش اشتراک گذاری داشته باشد، توییتر ممکن است اجازه این کار را بدهد. این شرکت ممکن است فاکتورهایی دیگری همچون موجود بودن تصاویر یا ویدئوها بر روی تلویزیون یا روزنامه را نیز در نظر بگیرد.

مطالب مرتبط:

به گفته این شرکت، اگر محتوای چهره‌های مطرح یا اشخاص حقیقی جهت مزاحمت، ترساندن، یا مجبور به ساکت کردن آنها استافده شود، توییتر ممکن است این محتوا را حذف کند. توییتر منتشر کردن اطلاعات شخصی افراد مانند نشانی آنها، شماره تلفن، و اطلاعات دیگر آنها را نیز ممنوع کرده است. به بیانی دیگر، به افراد اجازه تهدید کردن دیگران با استفاده از این موارد را نمی‌دهد. این شرکت می‌گوید قانون تصاویر شخصی را امروز اجرا خواهد کرد و افزود که این اقدام، جهت همگامی بیشتر با معیارهای حقوق بشری است.

منبع: Engadget

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.