IDC: محاسبات کوانتومی در یک دهه آینده جای محاسبات سنتی را خواهد گرفت

9 آذر 1400 - 09:33
موسسه IDC

موسسه تحقیقاتی IDC در جدیدترین گزارش خود گفته است که روش محاسبات سنتی در یک دهه آینده جای خود را به روش محاسبات کوانتومی خواهد داد. پیتر راتن محقق ارشد موسسه IDC در این گزارش گفته است که میزان سرمایه‌گذاری در محاسبات کوانتومی از ۴۱۲ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۸.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۷ خواهد رسید.

راتن گفته است:

در طول ده سال آینده، محاسبات سنتی به‌خاطر مشکلات بسیار زیادی که با آن روبه‌روست جای خود را محاسبات کوانتومی خواهد داد که قادر به انجام پردازش‌های سنگین خواهد بود.

به گفته IDC، علت اصلی افزایش سرمایه‌گذاری در محاسبات کوانتومی در سال‌های آینده، نیاز مبرم به انجام کارهای محاسباتی سنگین خواهد بود که باعث رشد هرچه بیشتر این حوزه و زیرساخت‌های مربوط به آن خواهد شد. اخیرا شرکت IBM اعلام کرده بود که جدیدترین پردازنده کوانتومی این شرکت را باید گام بزرگی در جهت توسعه این فناوری دانست.

مطالب مرتبط:

موسسه IDC در گزارش خود گفته است که انتظار دارد با سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری شرکت‌ها در زمینه محاسبات کوانتومی، این فناوری در دسترس عموم مردم نیز قرار بگیرد. این سرمایه‌کذاری‌ها باعث خواهد شد تا محدودیت‌های موجود در نسل فعلی محاسبات کوانتومی برداشته شوند و همه صنایع از مزیت‌های این فناوری بهره‌مند گردند.

منبع: Neowin

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.