کارخانه تسلا در برلین فعالیت خود را از ماه آینده آغاز می‌ کند

8 آذر 1400 - 08:47
کارخانه تسلا در برلین

کارخانه‌ی تسلا در برلین، اولین و پیشرفته‌ترین کارخانه‌ی خودروسازی این شرکت در اروپا بوده و به‌نظر می‌رسد که فرآیند تولید خودروهای تسلا در این کارخانه به‌زودی آغاز خواهد شد. بر اساس گزارش خبرگزاری آلمانی Automobilwoche، این کارخانه تنها منتظر دریافت مجوز از سوری دپارتمان محیط زیست آلمان بوده و پس از آن، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

قرار است که کارخانه‌ی برلین تسلا از ماه دسامبر شروع به فعالیت کرده و تا پایان نیمه‌ی اول سال 2022 تعداد 30 هزار خودرو را تولید کند. در ابتدا قرار بود که فرآیند تولید خودروهای تسلا در این کارخانه در ماه ژوئن آغاز شود اما این شرکت در آن زمان نتوانست تا مجوز مورد نیاز را به‌دست بیاورد. گفته می‌شود که این کارخانه در هر هفته تعداد 1000 خودرو را تولید خواهد کرد و پس از مدتی نرخ تولید آن افزایش خواهد یافت. تسلا همچنین در نظر دارد تا در سال آینده یک کارخانه‌ی باتری‌سازی را نیز در اطراف برلین راه‌اندازی کند.

نظر شما در مورد خودروهای شرکت تسلا چیست؟ به‌نظر شما آیا شرکت‌های خودروسازی آلمانی می‌توانند در اروپا با این شرکت آمریکایی رقابت کنند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Gizmochina

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.