نیانتیک برای ساخت متاورس دنیای واقعی 300 میلیون دلار سرمایه جذب کرد

2 آذر 1400 - 10:41
نیانتیک

نیانتیک، پلتفرم واقعیت افزوده که در حال توسعه بازی‌هایی مثل Pokemon GO است، اخیرا 300 میلیون دلار از Coatue جمع آوری کرده است، که ارزش این شرکت را به 9 میلیارد دلار می‌رساند. این استارت آپ که در سن فرانسیسکو قرار دارد، از این پول برای ساخت آنچه متاورس دنیای واقعی می‌نامد، استفاده خواهد کرد.

موسس و مدیرعامل این شرکت، جان هنک، در ماه آگوست به متاورس اشاراتی کرده بود و آن را یک کابوس دستوپیایی خوانده بود، حداقل آن نوعی که به هدست‌های VR نیاز دارد، مانند آنچه در فیلم Ready Player One دیدیم. بر خلاف فیسبوک که اسم شرکتش را به متا تغییر داد تا سرمایه گذاری‌اش در حوزه تکنولوژی VR را هر چه بهتر نمایان کند، نیانتیک می‌خواهد تکنولوژی‌ای را توسعه بدهد که افراد را به دنیای واقعی نزدیک‌تر کند. کمی قبل‌تر، نیانتیک کیت توسعه دهنده Lightship AR (ARDK) خود را رونمایی کرد، که ابزارهایی برای توسعه بازی‌های AR می‌سازد که به کسانی که یک دانش ابتدایی از موتور بازی‌سازی یونیتی دارند، امکان ساخت بازی‌های AR را می‌دهد.

هنک می‌گوید:

در نیانتیک، ما باور داریم انسان‌ها وقتی دنیای مجازیشان به واقعیت تبدیل می‌شود، در خوشحال‌ترین حالت خود قرار دارند. برخلاف یک متاورس علمی-تخیلی، یک متاورس واقعی می‌تواند تجربه ما از دنیایی که برای هزاران سال است می‌شناسیم را ارتقا بدهد.

این جذب سرمایه به گسترش دادن ARDK کمک می‌کند که تا به الان توسط شرکت‌هایی مانند Coachella، Historic Royal Palaces، Universal Pivtures، SoftBank، و PGA آمریکا برای ساخت تجربه‌های واقعیت مجازی استفاده شده است.

مطالب مرتبط:

پس به جای استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند هدست‌های VR، که برای اکثریت قابل دسترسی نیست، پروژه‌های AR عمدتا از گوشی‌های هوشمند برای انگیزه دادن به مردم برای جست‌و‌جو در محیط اطرفشان استفاده می‌شوند. ممکن است شما هر روز از کنار یک تابلو نقاشی رد شوید، اما در Pokemon GO یک توضیح Pokestop که توسط یک کاربر ایجاد شده می‌تواند به شما بگوید که آن تابلو نقاشی چه چیزی را بیان می‌کند. نیانتیک می‌گوید ده‌ها میلیون نفر هر ماه بازی‌های این شرکت را بازی کرده و از زمان عرضه بازی‌هایشان، این افراد مجموعا بیش از 10.9 میلیون مایل در بازی‌های این شرکت راه رفته‌اند.

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.