سونی گوشی ۱۸۰۰ دلاری خود را در در گوشی های ۱۳۰۰ دلاریش تبلیغ می کند

5 آبان 1400 - 17:03
سونی اکسپریا پرو I

شاید تاکنون با تبلیغات پیش‌فرض شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند در گوشی‌های خود مواجه شده باشید. این بحث هر از چند گاهی مورد توجه قرار می‌گیرد و جدای از آن می‌توانید در گوشی‌های ریلمی، شیائومی و سامسونگ آن‌ها را تماشا کنید. معمولاً شرکت‌های سازنده این محصولات برای درآمدزایی بیشتر این رویه را در پیش می‌گیرند.

سامسونگ مدتی پیش طی ماه گذشته میلادی اعلام کرد که در حال حذف این تبلیغات از محصولاتش است و به مرور هیچ تبلیغاتی در دستگاه‌های این شرکت نمایش داده نخواهد شد. با این حال به نظر می‌رسد که سونی دقیقاً عکس این قضیه عمل می‌کند و در حال وارد کردن تبلیغات به سری گوشی‌های هوشمند خود است.

برخی از کاربران ردیت به تازگی گزارش کرده‌اند که سونی با ارسال یک اعلان برای آن‌ها، گوشی جدید خود را تبلیغ می‌کند. این تبلیغ به بازاریابی اکسپریا پرو I (اکسپریا پرو مارک یک) می‌پردازد که چند روز پیش با قیمت ۱۸۰۰ دلار معرفی شد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا سونی برای تمام کاربرانش این تبلیغ را ارسال کرده و می‌کند یا تنها به مناطق خاصی اختصاص دارد. با این حال شما می‌توانید اسکرین شات آن را در زیر مشاهده کنید.

سونی اکسپریا پرو I

مطالب مرتبط:

باید اشاره کنیم که یکی از کاربران ردیت این تبلیغ را روی اکسپریا ۱ III مشاهده کرده است که با قیمت ۱۳۰۰ دلار یک محصول تماماً‌ بالارده محسوب می‌شود. معمولاً باور بر این است که گوشی‌های قدیمی‌تر در اولویت دریافت این چنین تبلیغات و اعلاناتی هستند ولی سونی این تبلیغ را برای یکی از کاربران محصولات بالارده‌اش ارسال کرده است. با توجه به محصول پرچم‌دار و اتفاقاً جدید این شخص به نظر این استراتژی بازاریابی سونی چندان منطقی نیست.

سونی چند روز پیش از یک گوشی جدید اکسپریا به نام اکسپریا پرو آی (Pro-I) رونمایی کرد. این گوشی مجهز به یک دوربین ۱ اینچی با قابلیت فوکوس خودکار تشخیص فاز است.

سونی دوربین ۱ اینچی Exmor RS اکسپریا پرو I را از دوربین بسیار محبوب و کامپکت RX100 VII خود عاریه گرفته و آن را بهینه‌سازی کرده است. به این ترتیب، اکسپریا پرو آی قادر به تولید تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی با سایز پیکسلی ۲.۴ میکرومتر خواهد بود که این سایز حدود ۲۰ درصد بزرگتر از سایز پیکسلی دوربین اصلی آیفون ۱۳ پرو مکس و تقریباً هم‌اندازه سایز پیکسلی دوربین اصلی گلکسی S21 اولترا (بعد از ترکیب پیکسلی) است.

در حال حاضر، بزرگترین سنسور گوشی، متعلق به شیائومی می ۱۱ اولترا با سایز پیکسلی ۲.۸ میکرومتر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این گوشی، به قسمت مطالب مرتبط مراجعه کنید.

این اولین باری نیست که شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند به تبلیغ و تطمیع کاربران برای به‌روزرسانی به گوشی خود به گوشی جدیدتری می‌پردازند. سامسونگ نیز بارها از این روش برای بازاریابی استفاده کرده است ولی همان‌طور که گفتیم، به تدریج شاهد حذف این سیاست خواهیم بود.

نظرسنجی‌های کلی از جمله نظرسنجی منبع همین خبر نشان می‌دهد که تعداد زیادی از کاربران از تبلیغات این چنینی در گوشی‌های خود متنفر هستند. بنابراین شاید در آینده‌ای نه چندان دور شاهد حذف تبلیغات از گوشی‌های دیگر شرکت‌ها از جمله سونی نیز باشیم.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.