ارزش تسلا به بیش از 1 تریلیون دلار رسید

4 آبان 1400 - 14:54
تسلا

شرکت اجاره خودروی هرتز (Hertz) با هدف برقی‌سازی خودروهای خود، تعداد 100 هزار خودروی برقی را از تسلا خریداری کرد. مشتریان می‌توانند از اوایل ماه نوامبر، سواری‌های تسلا مدل 3 را در بازارهای بزرگ آمریکا و کشورهای اروپایی از این شرکت اجاره کنند. این خبر در حالی اعلام شده که شرکت هرتز تنها چند ماه پیش در آستانه‌ی ورشکستگی قرار داشت.

مطالب مرتبط:

پس از اعلام این خبر، ارزش سهام تسلا به 998.74 میلیارد و دقایقی پس از آن به بالای 1 تریلیون دلار رسید. در نهایت و پیش از تعطیلی بازار، سهام این شرکت به 1.01 تریلیون دلار افزایش یافت. به‌گزارش CNBC، تسلا حالا در جمع چند شرکت تریلیون‌دلاری مانند اپل، آمازون و مایکروسافت قرار دارد.

گزارش خرید خودروهای تسلا ابتدا توسط خبرگزاری بلومبرگ منتشر شد که بر اساس آن، این بیشترین تعداد خودروهای برقی خریداری‌شده توسط یک شرکت بوده و سود 4.2 میلیارد دلاری را برای تسلا به همراه داشته است. خودروی تسلا مدل 3 نیز به اولین خودروی برقی جهان تبدیل شد که در صدر لیست ماهانه‌ی خودروهای پرفروش اروپا قرار گرفته است. تسلا در اوایل ماه جاری میلادی نیز اعلام کرده بود که این خودرو از نظر فروش به رکورد جدیدی دست پیدا کرده است.

مشتریان شرکت هرتز می‌توانند برای شارژ خودروهای خود از 3000 ایستگاه شارژ تسلا در ایالات متحده و اروپا استفاده کنند. هرتز همچنین وعده داده که چند هزار شارژر بیشتر را به شبکه‌ی شارژرهای موجود اضافه خواهد کرد. این شرکت که بیش از 100 سال قدمت دارد، پس از شیوع ویروس کرونا در آستانه‌‌ی ورشکستگی قرار گرفت اما با سرمایه‌گذاری 5.9 میلیارد دلاری Knighthead Capital Management و Certares Management از این مسئله جان سالم به در برد.

نظر شما در مورد خودروهای برقی تسلا چیست؟ آیا تا چند سال دیگر شاهد حذف خودروهای درون‌سوز از جاده‌ها خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.