شکست تراشه M1 مکس اپل در برابر پردازنده Core i9-12900HK اینتل

3 آبان 1400 - 09:28
پردازنده Core i9-12900HK اینتل

به‌تازگی نتایج بنچمارک یک لپ تاپ با پردازنده Core i9-12900HK اینتل منتشر شده که عملکرد فوق‌العاده‌ این تراشه را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط:

تراشه Core i9-12900HK هنوز به بازار عرضه نشده، اما ما می‌دانیم که این پردازنده دارای ۱۴ هسته و ۲۰ رشته پردازشی خواهد بود و همه هسته‌های آن از سری P آلدر لیک اینتل خواهند بود. برخی منابع گفته‌اند که اینتل قصد دارد در آینده نزدیک، سری S آلدر لیک را هم در تراشه‌های ۱۶ هسته‌ای با ۲۴ رشته پردازشی ارائه کند.

پردازنده Core i9-12900HK اینتل

تراشه Core i9-12900HK دارای فرکانس پایه ۲.۹ گیگاهرتز است که مربوط به هسته‌های کارآمد این تراشه می‌شود. براساس نتایج بنچمارک مذکور، این تراشه بهترین عملکرد را در بین پردازنده‌های موبایلی، مثل سری تایگز لیک H45 و  Zen3 داشته است. این تراشه حتی توانسته تراشه M1 مکس اپل را که به‌تازگی معرفی شده است شکست بدهد.

پردازنده Core i9-12900HK اینتل

اینتل گفته است که سری P آلدر لیک را به‌همراه کارت گرافیکی Arc Alchemist در رویداد CES 2022 که در پنجم ژانویه سال آینده برگزار خواهد شد معرفی خواهد کرد. به نظر می رسد پردازنده‌های آلدر لیک اینتل کمک شایانی به افزایش سهم بازار این شرکت خواهند کرد. پاتریک گلسینگر (Patrick Gelsinger) مدیرعامل اینتل نیز بر این امر تاکید کرده و گفته است که این شرکت قصد دارد تا با عرضه پردازنده‌های آلدر لیک، جایگاه خود در بازار تراشه را پس بگیرد. گلسینگر گفته است که اینتل سرمایه‌گذاری خود روی محصولات جدید را توسعه خواهد داد و این شرکت بسیار جلوتر از برنامه‌های خودش است.

پردازنده Core i9-12900HK اینتل

اینتل در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی در فروش محصولات خود مواجه بوده است و با وجود اینکه به تعداد کافی پردازنده تولید می‌کند، اما بازار کامپیوترهای شخصی ترجیح می‌دهد که تراشه‌های گران‌تر را بخرد و علاقه‌ای به خرید پردازنده‌های ارزان‌تر ندارد. گلسینگر معتقد است که افزایش ظرفیت‌های تولید اینتل به این شرکت کمک خواهد داد تا بازار از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورد.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.