گزارش: اینستاگرام نسبت به از دست دادن کاربران نوجوان خود نگران است

26 مهر 1400 - 10:44
اینستاگرام

نیویورک تایمز در گزارشی گفته است که اینستاگرام یک سال پیش بسیار نگران از دست دادن کاربران نوجوان بوده است و به همین‌خاطر تصمیم گرفته است تا بودجه مارکتینگ بیشتری را به نوجوانان اختصاص بدهد. تایمز این گزارش را براساس داخلی اینستاگرام منتشر کرده و گفته است که حتی یکی از مدیران اینستاگرم در یک جلسه خصوصی گفته است که «اگر ما نوجوانان را از دست بدهیم همه چیز را از دست خواهیم داد.»

فیس بوک که در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را به قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری کرد، در یک ماه گذشته به‌خاطر اسنادی که یکی از کارمندان سابق این شرکت به نام فرانسیز هوگن (Frances Haugen) به وال استریت ژورنال درز داده بود، تحت شدیدترین انتقادات قرار گرفته است. این اسناد نشان می داد که فیس بوک می‌دانست که اینستاگرام برای نوجوانان از نظر روحی و روانی مضر است اما اقدام موثری در این زمینه انجام نداده است.

فیس بوک از سال ۲۰۱۸ تمرکز تبلیغات خود را روی نوجوانان گذاشته است

هوگن بعد از افشای این اطلاعات در کنگره آمریکا حاضر شد تا به سوالات نمایندگان آمریکا پاسخ بدهد. او در این جلسه گفت که شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام باعث آسیب رسیدن به سلامت روان نوجوانان می‌شود و این موضوعی است که تحقیقات داخلی خود فیس بوک هم آن را نشان می‌دهد.

با این‌حال، فیس بوک می‌گوید که اینستاگرام برای نوجوانان مضر نیست و براساس تخقیقات این شرکت، نوجوانان اکثراً در مواقعی به سراغ این شبکه اجتماعی می‌روند که با یک مشکل بیرونی مواجه هستند و این موضوع ربطی به اینستاگرام ندارد.

اینستاگرام

فیس بوک از سال ۲۰۱۸ به این طرف، بخش بزرگی از بودجه سالانه مارکتینگ اینستاگرام را روی نوجوانان متمرکز کرده است و امسال نیز بودجه‌ای بالغ بر ۳۹۰ میلیون دلار به این امر اختصاص داده است. سخنگوی فیس بوک گفته است: هرچند این ادعا که ما همه تمرکز خود را روی نوجوانان گذاشته‌ایم درست نیست، اما ما بارها گفته‌ایم که نوجوانان یکی از مهمترین جوامع ما هستند و آن‌ها بهتر می‌توانند ترندهای جدید را تشخیص دهند. بنابراین جای تعجبی ندارد که آن‌ها بخشی از استراتژی مارکتینگ ما باشند.

به گزارش تایمز، تمرکز بیش از اندازه فیس بوک روی نوجوانان عادی نیست و این شرکت حتی بخشی از مارکتینگ خود را روی والدین جوان متمرکز کرده است.

نسخه اینستاگرام کودکان ابتدا در ماه مارس اعلام شد، اما درنهایت متوقف گردید

در ماه مارس امسال مشخص شد که فیس بوک در حال کار روی نسخه اینستاگرام کودکان است که تمرکز آن روی کودکان زیر ۱۳ سال که اجازه ورود به سایت اینستاگرام را ندارند خواهد بود. این نسخه قرار بود بدون تبلیغات باشد و والدین بچه‌ها روی آن کنترل داشته باشند. اما براساس یکی از قوانین آمریکا، شرکت‌ها نمی‌توانند اطلاعات شخصی افراد زیر ۱۳ را جمع‌آوری یا ذخیره کنند.

ماه گذشته اینستاگرام اعلام کرد که کار روی نسخه اینستاگرام کودکان را متوقف کرده است ولی همچنان معتقد است که توسعه این نسخه کار درستی بود. با این‌حال، فیس بوک اعلام کرد که به‌زودی یک قابلیت جدید به نام “Take a Break” به اینستاگرام اضافه خواهد کرد تا نوجوانان را تشویق به انجام کارهای دیگر بکند و آن‌ها وقت کمتری در اینستاگرام صرف کنند.

تایمز در گزارش خود به نقل از یک منتع آگاه گفته است که مدیران فیس بوک به کارکنان این شرکت گفته‌اند:

ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا مانع از حضور کاربران کم سن و سال در اینستاگرام شویم، اما بچه‌ها بالاخره راهی برای ورود به این شبکه اجتماعی پیدا می‌کنند و ما نمی‌توانیم در این موارد کار خاصی بکنیم. نسخه اینستاگرم کودکان که برای کودکان ۱۰ تا ۱۲ سال طراحی شده بود، نیاز به اجازه والدین داشت و فقط محتواهای مختص کودکان را به نمایش می‌گذاشت. اما متاسفانه این پروژه به‌خاطر برخی قوانین متوقف شد.

منبع: PhoneAr

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.