IDC: بازار کامپیوتر شخصی همچنان در مدار رشد قرار دارد

20 مهر 1400 - 11:21
IDC

موسسه IDC در جدیدترین گزارش خود آمار تازه‌ای از میزان فروش کامپیوترها در بازار جهانی منتشر کرده است. طبق این گزارش، در سه ماهه سوم امسال، عرضه کامپیوترهای شخصی به ۸۶.۷ میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۹ درصد افزایش داشته است.

مطالب مرتبط:

لنوو در رتبه اول این لیست قرار گرفته و اچ پی در رده دوم جای گرفته است. شرکت Dell بیشترین رشد را در بین همه شرکت‌های سازنده کامپیوتر داشته و میزان فروش این شرکت نسبت به سال گذشته ۲۶.۶ درصد رشد داشته است. اپل نیز علیرغم معرفی محصول قدرتمند مک بوک ایر جدید با تراشه M1 در رتبه چهارم قرار گرفته و ۹.۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

موسسه IDC در گزارش خود گفته است:

صنعت کامپیوتر در سال جاری از چالش‌های مختلفی مثل شیوع ویروس کرونا و مشکلات زنجیره تامین رنج می‌إرد و در ماه‌های جاری بهبودی در این مشکلات مشاهده نخواهد شد. با توجه به شرایط کنونی، شرکت‌ها تصمیم گرفته‌اند تا محصولات خود را در بازارهای متنوعی عرضه کنند تا امکان فروش محصولات خود را در بازارهای نوظهور پیدا کنند.

نها ماهاجاران (Neha Mahajan) تحلیلگر ارشد موسسه IDC نیز گفته است:

چالش‌های لجستیکی و همچنین مشکلات موجود در زنجیره تامین باعث شده تا بازار کامپیوتر آمریکا از زمان شیوع ویروس کرونا اولین سه ماهه کاهشی خود را تجربه کند. بعد از یک سال رشد سریع این بازار که به‌خاطر آموزش و کار از را دور اتفاق افتاد، این یک افت محسوس در بازار آمریکا محسوب می‌شود و هنوز زنجیره تامین نتوانسته قطعات موردنیاز شرکت‌ها را تامین کند.

منبع: Ms Power User

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.