عرضه جدیدترین نسخه نرم‌افزار خودروی خودران تسلا به تاخیر افتاد

19 مهر 1400 - 15:10
تسلا

تسلا قرار است جدیدترین نسخه بتای نرم‌افزار خودروی خودران خود به نام FSD را عرضه کند. این نرم‌فزار ابتدا قرار بود در هشتم ماه اکتبر عرضه شود، اما ظاهراً این موضوع با تاخیر مواجه شده و ایلان ماسک روز یکشنبه در توییتر خود گفت که این نسخه در روز یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده عرضه خواهد شد.

ماسک روز یکشنبه با انتشار توییتی مبنی بر اینکه «نگرانی‌هایی باعث شده تا معرفی نسخه ۱۰.۲ نرم‌افزار FSD با تاخیر مواجه شود» باعث ناامیدی هزارن نفر از دارندگان تسلا شد. در حال حاضر، بیش از هزار نفر از دارندگان تسلا موفق به کسب امتیاز ایمنی ۱۰۰ شده‌اند و آن‌ها قرار بود آپدیت جدید نرم‌افزار FSD را دریافت کنند. یک گروه صد الی دویست نفری نیز که امتیاز ۹۹ را دریافت کرده‌اند قرار بود بعد از گروه اول این آپدیت را دریافت کنند. این تاخیر در حالی اتفاق می‌افتد که نسخه ۱۰.۱ نرم‌افزار FSD نیز با تاخیر مواجه شده بود.

مطالب مرتبط:

سازمان ایمنی حمل و نقل آمریکا (NTSB) نسبت به زمان‌بندی عرضه FSD مشکوک است و قبلاً گفته بود که ماسک و تسلا باید ابتدا نقص‌های ایمنی موجود در FSD را برطرف کنند. همچنین بررسی‌ها اداره ملی امنیت ترافیک آمریکا (NHTSA) نشان می‌دهد که چندین راننده تسلا اخیراً تصادفاتی داشته‌اند.

نرم‌افزار FSD چندین سال است که تحت توسعه و آزمایش قرار دارد و دارندگان تسلا توافق کرده‌اند که هم عادت‌های رانندگی آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد و هم قول بدهند که هیچ ویدیو یا اطلاعاتی از FSD و مشکلات احتمالی آن به بیرون درز ندهند.

نرم‌افزار FSD برخلاف نامش قرار نیست به‌طور کامل از راننده‌ها سلب مسئولیت کند و فقط استفاده از دست‌ها را غیرضروری خواهد کرد. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا جدیدترین نسخه این نرم‌افزار موفقیت‌آمیز خواهد بود یا نه.

منبع: Techspot

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.