رکوردشکنی تسلا در تعداد فروش خودروی الکتریکی

11 مهر 1400 - 09:03
تسلا رودستر

تسلا گزارش عملکرد سه ماهه سوم امسال خود را منتشر کرده است. این شرکت علیرغم کمبود تراشه در بازار که صنعت خودرو را به‌شدت تحت تاثیر قرار داده است، توانسته نه‌تنها رکورد سالانه خود بلکه همه رکوردهای سه ماهه‌ قبلی خود را بشکند.

تسلا در سه ماهه سوم امسال (جولای تا سپتامبر) توانسته تعداد 241,300 خودروی الکتریکی بفروشد که این تعداد، ۱۰۲ هزار تا بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. این میزان فروش یک رکورد جدید برای این شرکت محسوب می‌شود و حتی از تعداد 220,900  دستگاهی که توسط تحلیلگران پیش‌بینی شده بود بیشتر است.

مطالب مرتبط:

این اتفاق در حالی می‌افتد که کمبود تراشه در بازار باعث شده تا شرکت‌هایی مانند جنرال موتورز با ۳۳ درصد کاهش فروش روبه‌رو بشوند.جنرال موتورز در سه ماهه سوم امسال تنها توانسته 446,997 دستگاه خودرو بفروشد که آمار خوبی برای این شرکت بزرگ محسوب نمی‌شود. از آنجائیکه تسلا در بخش نرم‌افزار بسیار قدرتمند است ، این شرکت توانسته کمبود تراشه را با تامین چیپست از منابع مختلف و بازنویسی نرم‌افزار خود روی آن‌ها جبران کند.

براساس آمار، فروش خودروهای تسلا در چین رشد بسیار خوبی داشته است و این شرکت به‌تازگی عرضه خودروی مدل Y را در اروپا نیز شروع کرده است. از 241,300 خودرویی که تسلا در سه ماهه سوم امسال فروخته است، 228,882 تا از نوع مدل‌های 3 و Y بوده‌اند و 8,941 تا از نوع مدل‌های S و X.

تسلا در همین زمینه با انتشار بیاننیه‌ای گفته است:

آمار فروش ما در سه ماهه سوم امسال کمی محافظه‌کارنه است و ما فقط خودروهایی را حساب کرده‌ایم که به دست مشتری رسیده‌‌اند و همه کارهای اداری آن انجام شده است. آمار واقعی ما ممکن است ۰.۵ درصد بیشتر از عدد ذکر شده در گزارش رسمی باشد.

تسلا امیدوار است با راه‌اندازی کارخانه‌های جدید خود در برلین و تگزاس به فروش میلیونی خودروهای خود در سال جاری دست یابد. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این شرکت می‌تواند بار دیگر رکوردهای قبلی خود را بشکند یا نه.

منبع: Ms Power User

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.