گوگل یک قابلیت خوب برای نسخه اندرویدی گوگل کروم ارائه کرد

5 مهر 1400 - 10:16
کروم ۹۴

گوگل مدت‌هاست در حال کار روی قابلیتی برای مرورگر کروم است تا کاربران بتوانند نسخه دسکتاپی وب‌سایت‌ها را به‌طور پیش‌فرش روی گوشی‌های اندرویدی خود باز کنند. حالا گوگل این قابلیت را در دسترس کاربران قرار داده است.

مطالب مرتبط:

کاربران کروم حالا می‌توانند بدون اینکه هر بار گزینه ‘Desktop site’ را روی مرورگر خود انتخاب کنند، نسخه دسکتاپی کروم را به‌طور پیش‌فرض روی گوشی‌های اندرویدی خود مشاهده کنند. این قابلیت به‌ویژه برای کسانی که به نسخه دسکتاپی وب‌سایت‌ها نیاز دارند بسیا مفید خواهد بود.

مرورگر کروم

این قابلیت هم‌اکنون روی کروم قناری و نسخه پایدار کروم قابل‌دسترس است. البته برای کسانی که نمی‌خواهند این ویژگی را به‌صورت پیش‌فرض اجرا کنند، گوگل قصد دارد با ایجاد تغییراتی در این قابلیت، به کاربران اجازه دهد تا فقط سایت‌های خاصی را به‌صورت دسکتاپ باز کنند. این تغییر احتمالا به‌زودی ارائه خواهد شد.

مرورگر کروم

شما برای فعال کردن این قابلیت نیاز خواهید داشت که نسخه کروم قناری را روی گوشی خود نصب کنید. شما همچنین باید پرچم Global setting to request desktop site on Android را فعال‌سازی کنید و سپس با به رفتن به مسیر Settings >  Site settings > Desktop site تنظمیات مرورگر را روی نسخه دسکتاپ تنظیم کنید. شما برای بازگرداندن مرورگر خود به نسخه موبایلی می‌توانید به‌راحتی روی منوی سه‌نقطه کلیک کرده و تیک گزینه Desktop site را بردارید.

مرورگر کروم

کروم اولین مرورگری نیست که از این قابلیت بهره می‌برد. مایکروسافت نیز اخیراً چنین قابلیتی برای نسخه قناری اج و نسخه توسعه‌دهندگان اج ارائه کرده بود. اگر شما جزو کسانی هستید که از این قابلیت روی هر دو مرورگر کروم قناری و اج قناری استفاده کنید می‌توانید نظرات‌تان را درباره ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

مرورگر کروم

منبع: Ms Power User

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.