استفاده از تم پویای اندروید ۱۲ توسط سازندگان اجباری نیست

1 مهر 1400 - 09:40
اندروید ۱۲

با عرضه اندروید ۱۲ مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین تغییر رابط کاربری در این سیستم عامل محبوب گوگل از زمان معرفی اندروید ۵ و متریال دیزاین، رخ خواهد داد.

این نسخه از اندروید که طراحی آن با نام متریال یو (Material You) شناخته می‌شود از یک رابط کاربری پویا بهره خواهد برد که تمرکز اصلی آن در انتخاب رنگ‌ها، الهام از تصویر پس‌زمینه دستگاه خواهد بود.

این موتور تم در حال حاضر با نام رمز Monet شناخته می‌شود و به ادعای XDA-Developers، شواهدی وجود دارد که API این موتور در نسخه ۱۲.۱ اندروید به کار گرفته خواهد شد.

این به معنای آن است که شرکت‌های دیگر می‌توانند هم‌زمان با ارتقای گوشی‌های خود به اندروید ۱۲.۱، از این موتور تم استفاده کنند. این شواهد در پروژه متن‌باز اندروید ۱۲.۱ مشاهده شده است اما طبق گزارش‌ها در نسخه ۱۲ از آن خبری نیست.

به این ترتیب اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، شرکت‌های سازنده موبایل هیچ اجباری در پیاده‌سازی طراحی متریال یو نخواهند داشت؛ زیرا در نسخه ۱۲ اندروید این موتور تنظیم کننده تم حضور نخواهد داشت و شرکت‌ها نیز می‌توانند تنها گوشی‌های خود را به این نسخه از اندروید به‌روزرسانی کنند.

مطالب مرتبط:

بروز چنین شایعات و گزارش‌های غیررسمی اکنون چندان عجیب نیست. مدتی پیش گوگل پنجمین و آخرین بتای عمومی برای سیستم عامل اندروید ۱۲ را در اختیار کاربران گوشی‌های پیکسل واجد شرایط قرار داد.

فتنی است پس از این نسخه، هیچ نسخه بتایی عرضه نخواهد شد و گوگل سرانجام سراغ عرضه اولین نسخه پایدار از اندروید ۱۲ خواهد رفت. این نسخه نه تنها برای تمام گوشی‌های واجد شرایط بتای اندروید ۱۲ بلکه برای تمام گوشی‌های پیکسلی که تاکنون راهی بازار شده‌اند، در دسترس قرار خواهد گرفت.

از آن‌جایی که پیکسل 5a همین اواخر معرفی و عرضه شده است، این اولین به‌روزرسانی رسمی این دستگاه محسوب می‌شود که کاربران می‌توانند به دریافت و نصب آن بپردازند. اگر پیش‌تر برنامه عرضه نسخه‌های بتای این سیستم عامل را دنبال می‌کردید، اکنون تنها نسخه آخر در دسترس قرار دارد.

اندروید ۱۲

البته اندروید ۱۲ در این اواخر شایعات دیگری را هم رقم زده است. چندی پیش با بررسی کد منبع این سیستم عامل مشخص شد گوگل در حال کار روی یک گوشی هوشمند تاشو با نام احتمالی پاسپورت است.

این دستگاه طبق بررسی‌های موجود، از آخرین مودم ساخت سامسونگ بهره می‌برند و احتمال می‌رود پاسپورت از پردازنده تنسور (Tensor) مشابهی که در سری پیکسل ۶ استفاده خواهد شد، بهره ببرد. گوگل پیش‌تر ادعا کرده که پردازنده‌های تنسور گوگل که توسط سامسونگ ساخته شده‌اند، سری پیکسل ۶ این شرکت را تبدیل به یکی از کارآمدترین و امن‌ترین محصولات دنیای گوشی‌های هوشمند در جهان خواهند کرد.

با توجه به این که به نام آن در اندروید ۱۲ اشاره شده است، شاید ما شاهد معرفی آن در سال جاری باشیم. سرانجام گوگل تایید کرده است که طی چند هفته آینده اندروید ۱۲ منتشر خواهد شد. تا آن زمان شما می‌توانید تکفارس را دنبال کرده و ویژگی‌های جدید این سیستم عامل را کشف کنید.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.