سفارش خرید آیفون ۱۳ در روز اول در چین از ۵ میلیون دستگاه عبور کرد

مجتبی بوالحسنی
۱ مهر ۱۴۰۰ - 09:55
آیفون 13

آمار فروش اولیه‌ی آیفون ۱۳ اپل در چین مثبت بوده، اما گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد تقاضا برای خرید این محصول بیشتر شده است.

میزان درخواست خرید برای آیفون ۱۳ در چین به‌قدری زیاد بوده که باعث شده برخی از وب‌سایت‌ها به دلیل حجم بالای کاربران آنلاین با مشکلاتی مواجه شوند.

مطالب مرتبط:

مشتریان چینی علاقه‌ی زیادی به آیفون ۱۳ نشان داده‌اند

بنا به اعلام نشریه‌ی مورنینگ‌پست چین در روز جمعه که اولین روز شروع پیش‌سفارش آیفون ۱۳ بوده، ۵ میلیون سفارش برای خرید این دستگاه ثبت شده‌ است. این آمار فقط مربوط به وب‌سایت‌های شخص ثالث بوده و این یعنی سفارشاتی که از طریق وب‌سایت رسمی اپل ثبت شده در آمار مورد بحث اعمال نشده است.

میزان تقاضای اولیه به‌قدری زیاد بوده که وب‌سایت رسمی اپل نیز با مشکل مواجه شده بود؛ این موضوع به یکی از ترندهای داغ شبکه‌ی اجتماعی ویبو چین تبدیل شد. ویبو نمونه‌ی چینی توییتر و فیسبوک است.

درحالی که اپل هیچ توضیحی در مورد میزان تقاضا برای آیفون ۱۳ بیان نکرده، تمام موجودی این محصول در روز اول توسط مشتریان خریداری شد. کسانی که موفق نشدند در روز اول سفارش پیش‌خرید آیفون ۱۳ را ثبت کنند باید تا ماه اکتبر صبر کنند.

این موضوع به‌طور مشابه در آمریکا و انگلستان نیز رخ داده است. در این دو کشور موجودی اولیه‌ی آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس فقط در چند ساعت به‌فروش رفت. البته موجودی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی در این دو کشور با این سرعت تمام نشد و دلیل این مورد احتمالا تقاضای کم‌تر و موجودی بیشتر این دو دستگاه بوده است.

البته این استقبال مشتریان از آیفون‌های جدید اپل چندان هم غیرمنتظره نبود. مینگ‌چی کو تحلیل‌گر معروف اخبار مرتبط با شرکت اپل انتظار دارد با نوجه به شتاب فروش آیفون ۱۳ میران عرضه‌ی این محصول نسبت به مدل‌های سال گذشته تا ۱۵ درصد افزایش داشته باشد.

کو همچنین اشاره کرده که مشتریان اپل هم‌اکنون بیشتر از هر زمان دیگی به مدل‌های پرو آیفون علاقمند شده‌اند. این تحلیل‌گر انتظار دارد میزان عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچمدار اپل بین ۴۵ تا ۵۰ درصد باشد. این در حالی است که میران عرضه‌ی آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد بوده است.

این تحلیل‌گر همچنین معتقد است که در چین میزان فروش آیفون‌های جدید اپل در سه‌ماهه‌ی پایانی سال میلادی جاری نسبت به سه‌ماهه‌ی سوم، حتی تا ۶۰ درصد افزایش خواهد داشت. یکی از دلایل این مورد، عدم وجود رقابت از جانب شرکت‌هایی مثل هواوی اعلام شده است.

نظر شما در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در این مورد با تکفارس و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: PhoneA

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.