آیفون ۲۰۲۲ از پانچ هول بهره خواهد گرفت

30 شهریور 1400 - 19:12
آیفون ۱۴ پرو مکس

ظاهرا قرار است اپل بخش ناچ را در آیفون‌ ۲۰۲۲ حذف کرده و از سبک طراحی پانچ‌هول برای قرار دادن دوربین سلفی بهره ببرد.

با معرفی آیفون ۱۳، شایعاتی که در مورد کوچک‌تر شدن ناچ این محصول منتشر شده بود، رنگ واقعیت به‌خود گرفت اما پرچمداران جدید اپل همچنان از ناچ در بالای نمایشگر بهره می‌برند.

مطالب مرتبط:

امید می‌رود بخش ناچ در آیفون‌های ۲۰۲۲ اپل به‌طور کامل حدف شوند. بنا به اعلام مینگ‌چی کو که یکی از تحلیل‌گران معروف اخبار مرتبط با شرکت اپل است، بخش ناچ در آیفون‌های بعدی اپل به پانچ‌هول تبدیل خواهد شد.

در واقع دوربین سلفی در آیفون‌های سال آینده، همانند بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندرویدی در پانچ‌هول قرار داده خواهد شد. اگرچه با توجه به این خبر، هنوز امیدی به آیفون تمام صفحه نداریم، اما مسلما استفاده از سبک پانچ‌هول باعث می‌شود فضای بیشتری در بالای نمایشگر در دسترس کاربران قرار گیرد.

علاوه‌بر این مینگ‌چی کو اعلام کرده که آیفون‌های ۲۰۲۲ اپل همچنان به سنسور تاچ آی‌دی مجهز نخواهند شد. این تحلیل‌گر معتقد است که اپل درحال کار روی سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر است، اما به‌نظر نمی‌رسد این ویژگی تا سال ۲۰۲۳ به آیفون‌های اپل اضافه شود. بنابراین مدل سال آینده‌ی آیفون از این سنسور بهره نخواهد برد.

هنوز مشخص نیست که چرا اپل اضافه کردن سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر را تاکنون به تعویق انداخته است. گوشی‌های هوشمند اندرویدی از چندسال قبل به فناوری مورد اشاره مجهز شده‌اند و هنوز نمی‌دانیم که تاچ آی‌دی زیر صفحه نمایش اپل تا چه حد عملکرد بهتری نسبت به رقبای اندرویدی خواهد داشت. به‌هر حال به‌نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها شاهد اضافه شدن این ویژگی به آیفون باشیم.

نظر شما در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با تکفارس و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: UberG

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.