انویدیا کارت های گرافیکی قدیمی خود را بازطراحی می‌کند

25 شهریور 1400 - 10:28
انویدیا

در حالیکه جدیدترین پردازنده‌های گرافیکی انویدیا، سری سری RTX 30 هستند، اما اوایل امسال شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه این شرکت قصد دارد برخی از مدل‌های قدیمی‌تر سری ۱۰ و سری ۲۰ مانند RTX 2060 را مجدداً معرفی کند.

هرچند این شایعات ادعا کرده بودند این پردازنده‌ به جای ۶ گیگابایت رم از ۸ گیگابایت رم VRAM پشتیبانی خواهد کرد، اما امروز اخبار جدیدی در این‌باره منتشر شده است. براساس یک گزارش جدید، انویدیا قصد دارد پردازنده گرافیکی RTX 2060 را با دو برابر حافظه قبلی، یعنی ۱۲ گیگابایت رم VRAM معرفی کند.

مطالب مرتبط:

انویدیا در حال حاضر با مشکلات کمبود پردازنده‌های سری RTX 30 روبه‌روست و شاید به همین دلیل است که به‌دنبال معرفی مجدد مدل‌های قبلی خود با یک طراحی متفاوت است. پردازنده RTX 2060 ابتدا در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و به‌عنوان یک تراشه میان‌رده عملکرد بسیار خوبی داشت و تحسین خیلی‌ها را برانگیخت. این تراشه تا سال ۲۰۲۰ همچنان عرضه می‌شد، تا اینکه انویدیا تصمیم گرفت تولید آن را متوقف کند. این شرکت هنوز صحبتی درباره معرفی مجدد آن نکرده است، اما انویدیا پیش‌بینی کرده که کمبود پردازنده‌های گرافیکی‌اش تا سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • امیر سالار گفت:

    به نظر من کارت گرافیک های این شرکت حتی برای کشور های خارجی و اروپایی هم گران و غیر قلبل خرید میباشد بهترین گزینه ارتقا سیستم کارت گرافیک های قدیمی مثل سری gt 700 یا … هست که یمت کمی هم نسبت به سری های rtx 30 و … خواهد داشت