توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های سازگار با آی‌اواس ۱۵ را در اپ‌استور ثبت کنند

24 شهریور 1400 - 11:26
اپ استور اپل

امکان ثبت اپلیکیشن‌های سازگار با سیستم‌عامل آی‌اواس ۱۵ (iOS 15) در اپ‌استور فراهم شد.

اپل در رویداد شب گذشته، اعلام کرد که اکنون توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های سازگار با سیستم‌عامل‌های iOS 15 و iPadOS 15 را در فروشگاه اپ‌استور ثبت کنند. بروزرسانی سیستمی از هفته‌ی آینده برای همه‌ی کاربران منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط:

سیستم‌عامل‌های جدید آی‌واس ۱۵ و آیپد اواس ۱۵ رابط کاربری برنامه‌نویسی جدیدی مثل افزونه‌های مرورگر سافاری، یکپارچه‌سازی با شزم (Shazam)، پشتیبانی از حالت فوکوس و موارد دیگر را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌های خود را با سیستم‌عامل آی‌واس ۱۵ سازگار کرده‌اند می‌توانند از همین حالا نسخه‌ی جدید اپ‌های خود را در فروشگاه اپ‌استور منتشر کنند. این در حالی است که سیستم‌عامل مورد اشاره هنوز به‌طور عمومی منتشر نشده است.

اپل گفته که امکان ثبت اپلیکیشن‌های سازگار با سیستم‌عامل واچ اواس ۸ (watchOS 8) و تی‌وی اواس ۱۵ (tvOS 15) در اپ‌استور نیز از هم‌اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان است. نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مک اواس نیز اواخر سال جاری منتشر خواهد شد و بنابراین توسعه‌دهندگان اپلیکشین‌های مخصوص این سیستم‌عامل برای انتشار اپ‌های سازگار با نسخه‌ی جدید مک اواس ۱۲، باید کمی بیشتر صبر کنند.

البته توسعه‌دهندگان به‌منظور ارائه‌ی آپدیت جدید برای اپلیکیشن‌های خود، به Xcode 13 RC نیاز خواهند داشت.

آی‌اواس ۱۵ و آیپد اواس ۱۵ از جمله پیشرفته‌ترین سیستم‌عامل‌های موبایل جهان محسوب می‌شوند. آپدیت جدید این دو سیستم‌عامل به‌زودی برای کاربران سراسر جهان عرضه خواهد شد.

شما می‌توانید با استفاده از Xcode 13 RC، اپلیکیشن‌های سازگار با آی‌اواس ۱۵ و آيپد اواس ۱۵ را توسعه داده و آن‌ها را برای بررسی و انتشار در فروشگاه اپ‌استور ثبت کنید. از ماه آوریل ۲۰۲۲ به بعد، همه‌ی اپلیکشین‌های آی‌اواس و آيپد اواس برای ثبت شدن در فروشگاه اپ‌استور حتما باید با Xcode 13 و SDK آی‌اواس نسخه ۱۵ توسعه داده شوند.

سیستم‌عامل‌های آی‌اواس ۱۵، آیپد اواس ۱۵، واچ اواس ۸ و تی‌وی اواس ۱۵، از ۲۰ سپتامبر برای همه‌ی کاربران در دسترس قرار خواهند گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به وب‌سایت توسعه‌دهندگان اپل مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل آی‌اواس و آیپد اواس چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با تکفارس و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: 9to5Mac

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.