اپیک گیمز از اپل خواست اکانت این استودیو در کره‌‌جنوبی را بازگرداند

19 شهریور 1400 - 10:31
شکایت اپیک گیمز از اپل

بعد از حدود یکسال دعوای حقوقی اپل و اپیک گیمز بر سر حذف بازی محبوب فورتنایت از فروشگاه اپ استور، حالا خبرهای خوبی از این ماجرا به گوش می‌رسد. حساب کاربری FortniteGame@ در توییتر امروز تائید کرد که اپیک گیمز از اپل خواسته است تا اکانت توسعه‌دهنده این استودیو را در کره جنوبی بازگرداند.

این درخواست اپیک گیمز بلافاصله بعد از آن اتفاق می‌افتد که دولت کره جنوبی به‌تازگی قانونی تصویب کرده که در آن از اپل خواسته است تا اجازه دهد سیستم پرداخت‌های اپیک گیمز به‌‌طور همزمان در کنار سیستم پردخت اپ استور مورد استفاده مشتریان قرار بگیرد. این بدین معنی است که اپل دیگر نخواهد توانست توسعه‌دهندگان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت اختصاصی خودش در اپ استور بکند. این قانون هفته گذته در کره جنوبی تصویب شده و مسلماً به ضرر شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل که همیشه به‌دنبال انحصار بوده‌اند خواهد بود.

مطالب مرتبط:

اپیک گیمز در شکایت‌های جداگانه خود علیه گوگل و اپل، آن‌ها را متهم کرده است که با ایجاد انحصار در سیستم پرداخت فروشگاه‌های اپلیکیشن‌شان آسیب‌های جدی به توسعه‌دهندگان زده‌اند. اپیک گیمز می‌خواهد که به جای سیستم‌های پرداخت اپل و گوگل از سیستم پرداخت خودش استفاده کند و معتقد است که مشتریان باید حق انتخاب در این زمینه را داشته باشند.

از زمان حذف بازی فورتنایت از اپ استور در سال گذشته، این بازی هنوز نتوانسته به اپ استور برگردد و امکان بازی فصل‌های جدید آن روی دستگاه‌های آی او اس وجود ندارد. البته داستان در اندروید کاملاً متفاوت است و کاربران می‌توانند این بازی را از جاهای دیگری غیر از گوکل پلی استور دانلود و بازی کنند و مشکلی از این بابت نداشته باشند.

اینستاگرام تکفارس

تلگرام تکفارس

منبع: GSMArena

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.