طرح شکایت ۲۰۰ میلیارد دلاری علیه اپل توسط یک توسعه‌دهنده

15 شهریور 1400 - 17:17
اپل

یک شرکت توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن شکایتی ۲۰۰ میلیارد دلاری علیه اپل به دادگاه ارائه کرده است.

طرح شکایت علیه سیاست‌های فروشگاه اپ‌استور اپل چیز جدیدی نیست. اگرچه بسیاری از توسعه‌دهندگان هیچ‌گاه گلایه‌های خود را در این رابطه مطرح نمی‌کنند و طبق چهارچوب اعلام شده از سمت اپل به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما به‌تازگی شاهد آن هستیم که توسعه دهندگان بیشتری شکایت‌های خود را در این رابطه مطرح می‌کنند.

مطالب مرتبط:

یکی از این شکایت‌ها توسط شرکت پرایمری پروداکشنز که یک تولید کننده‌ی اپلیکیشن نیویورکی است، اخیراً شکایتی ۲۰۰ میلیارد دلاری علیه اپل مطرح کرده است.

این شرکت معتقد است که سیاست‌های انحصاری اپل به توسعه‌دهندگان ضربه وارد کرده و از آن به عنوان انحصارگری مخفی یاد کرده است.

طرح این شکایت از آنجا شروع شد که توسعه دهنده‌ی مورد اشاره سعی داشت تا از طریق یک اپلیکیشن اطلاعاتی را در مورد کیف پول‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین به کاربران ارائه دهد، اما این اپلیکیشن در فرآیند بازبینی اپ‌استور رد شد.

این شکایت همچنین اپل را به لیست سیاه سرکوب جستجو متهم می‌کند. از دیگر موارد مطرح شده در این شکایت می‌توان به هزینه‌های دریافتی از درآمد توسعه دهندگان، کمیسیونها و موارد دیگر اشاره کرد.

این اولین باری نیست که توسعه دهندگان از سیاست‌هایاپل شکایت کرده‌اند. کوپرتینویی‌ها پیش از این نیز با شرکت اپیک گیمز وارد یک دعوی حقوقی شده‌ که این محتوای این شکایت نیز شبیه‌ به شکایت مطرح شده از جانب پرایمری پروداکشنز است.

علاوه بر این برخی از دولت‌ها مثل کره‌ی جنوبی و ژاپن هم انتقادهای مشابه‌ای علیه سیاست‌های اپ‌استور اپل مطرح کرده‌اند. لازم به ذکر است که شکایت مطرح شده توسط این دو کشور سرانجام اپل را مجبور کرد تا اصلاحاتی در سیاست‌های فروشگاه اپ‌استور اعمال کند. اصلاخات اعمال شده توسط اپل یک خبر خوب برای توسعه‌ دهندگان بود.

اگرچه اپل سعی کرد با یک سری از تغییرات تا حدی از فشار انتقادهای توسعه دهندگان کم کند، اما برخی از شرکت‌های سازنده‌ی اپلیکیشن این اقدام اپل را کافی نمی‌دانند.

با این اوصاف، مشخص نیست که این دعوی حقوقی‌ِ خاص چگونه پیش خواهد رفت، اما از آنجا که اپل به‌دنبال توافق برای کم کردن هزینه‌های مرتبط با شکایت مورد اشاره است، فشار وارد خواهد آورد.

نظر شما کاربران تکفارس در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با تکفارس و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام تکفارستلگرام تکفارس

منبع: UberG

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.