جنسیس از سال 2025 تنها خودروی برقی تولید خواهد کرد

11 شهریور 1400 - 10:43
تیزر خودروهای برقی جنسیس

خودروهای برقی آینده‌ی بازار خودروها می‌باشند و شرکت جنسیس نیز نسبت به این موضوع آگاهی دارد. این شرکت به‌تازگی در خبری تایید کرد که از سال 2025 تنها به ساخت خودروهای برقی مشغول خواهد شد. جنسیس قصد دارد تا 8 خودروی برقی تنفس طبیعی را تا پایان سال 2030 به بازار عرضه کرده و سالانه مبلغ 400 هزار دلار را از این راه به‌دست بیاورد.

مطالب مرتبط:

جنسیس قصد دارد تا خودروهای خود را در نسخه‌های برقی و هیدروژنی عرضه کند. قرار است که این شرکت در خودروهای جدید خود از باتری‌های لیتیوم‌-یونی بهتر، پیل‌های سوختی با خروجی انرژی بیشتر و سیستم‌های برقی کم‌مصرف‌تر استفاده کند. اولین خودروی برقی این شرکت GV60 نام خواهد داشت که در اواخر سال جاری عرضه خواهد شد. نسخه‌ی پایه‌ی این خودرو 226 اسب بخار توان داشته و نسخه‌ی مجهز به سیستم تمام چرخ متحرک آن نیز توانی معادل 325 اسب بخار را تولید خواهد کرد. این توان برای نسخه‌ی پیشرفته‌تر GV60 نیز 436 اسب بخار می‌باشد.

جنسیس GV60

جنسیس GV60 از پلتفرم E-GMP، که خودروهای هیوندای آیونیک 5 و کیا EV6 نیز از آن استفاده کرده‌اند، بهره خواهد برد. خودروی EV6 در بین این سه خودرو با توان 576 اسب بخار، قدرتمندترین خودرو به حساب می‌آید. هنوز میزان برد این خودرو به صورت رسمی مشخص نشده اما نسخه‌ی دیفرانسیل عقب کیا EV6 با هر بار شارژ مسافت 328 مایل را طی می‌کند. این عدد برای نسخه‌ی تمام چرخ متحرک آن 314 مایل است.

نظر شما در مورد ورود شرکت جنسیس به بازار خودروهای برقی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Motor1

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.