ثبت رکورد پیش سفارش گوشی‌های گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳

افشین نوری
۴ شهریور ۱۴۰۰ - 19:46
گلکسی زد فلیپ ۳

سامسونگ امروز اعلام کرد که تعداد پیش‌سفارش گوشی‌های گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ در کره جنوبی در فاصله زمانی بین ۱۷ تا ۲۳ آگوست درمجموع ۹۲۰ هزار دستگاه بوده است. این بدین معنی است که سفارش‌های اولین هفته این دو گوشی، از تعداد سفارش‌های اولین هفته گلکسی نوت ۲۰ و حتی گلکسی S21 فراتر رفته است. بد نیست بدانید که تعداد پیش‌سفارش‌های گلکسی S21 در کره جنوبی، از تعداد پیش‌سفارش‌های سری گلکسی S20 پیشی گرفته بود.

مطالب مرتبط:

همه این اتفاقات شاید به معنای آن باشد که زمان گوشی‌های هوشمند واقعاً فرا رسیده است. این موضوع با مقایسه آمار سال گذشته گلکسی زد فولد ۲ شاید کمی گویاتر باشد. گلکسی زد فولد ۲ در کره جنوبی، طبق اطلاعاتی که رسانه‌های کره‌ای منتشر کرده بودند، در هفته نخست خود تنها ۶۰ هزار دستگاه پیش‌سفارش داشته است.

بلومبرگ گزارش داده است که بخش بزرگی از این ۹۲۰ هزار دستگاه پیش‌سفارش شده متعلق به گوشی ارزان‌تر گلکسی زد فلیپ ۳ است، بطوریکه این گوشی حدود ۷۰ درصد سفارش‌ها و گلکسی زد فولد ۳ حدود ۳۰ درصد سفارش‌ها را تشکیل داده است. بد نیست بدانید که مدل فولد ۳ حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد گزان‌تر از مدل فلیپ ۳ است.

همچنین آمار امروز نشان می‌دهد که پیش‌سفارش‌های گلکسی زد فولد ۳ بیش از ۴ برابر پیش‌سفارش‌های گلکسی زد فولد ۲ در سال گذشته است.

البته این آمار فقط مربوط به بازار کره جنوبی اشت و به نظر می‌رسد که در قاره اروپا تقاضا برای دو گوشی‌ تاشو جدید سامسونگ حتی به مراتب بیشتر از انتظارات سامسونگ باشد. دیروز سامسونگ با ارسال ایمیلی به مشتریان خود در آلمان گفته است که سفارش‌های آن‌ها ممکن است به‌خاطر تقاضای زیاد با تاخیر مواجه شود. ضمن اینکه خبرهایی از انگلیس و فرانسه شنیده می‌شود که نشان می‌دهد ظاهراً در این دو کشور نیز تاریخ عرضه گلکسی زد فلیپ ۳ به تاریخ ۹ سپتامبر یا دیرتر به عقب افتاده است.

منبع: GSM Arena

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.