ناسا در دفاع از اوکراین!

۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۶

با سرزنش روسیه بخاطر خشونت در اوکراین، ناسا اعلام کرد که تمامی همکاری هایش با Roscosmos، آژانس فضایی روسیه را معلق کرده است. البته همکاری در رابطه با ساخت  “ایستگاه فضایی بین المللی” ادامه دارد. ناسا اعلام کرد هنوز قصد دارد از خاک آمریکا فضاپیما های مسافربری خود را در آینده به خارج جو بفرستد اما بدون همکاری روسیه و کمک مالی از طرف این کشور، پروژه تا 2017 به تعویق خواهد افتاد. “انتخواب ما به سادگی میان برگرداندن پروژه های پرتاب موشک فضایی به خاک آمریکا و ادامه ی ریختن میلیون ها دلار به جیب روس ها است.”

مصاحبه ی کامل با ناسا:

“با توجه با ادامه ی خشونت ها در خاک اوکراین از طرف روسیه، ناسا بیشتر همکاری هایش با دولت روسیه را قطع کرده است. البته ناسا و راسکوموس همچنان همکاری می کنند تا روند ساخت ایستگاه فضایی بین المللی خدشه دار نشود. ناسا قصد دارد که عملیات فرستادن انسان به فضا را به خاک آمریکا باز گرداندو وابستگی خود به روسیه برای رفتن به فضا را پایان دهد. این یکی از اولویت های کابینه ی اوباما در 5 سال گذشته بوده است و اگر به نقشه ی ما به درستی بودجه تعلق می گرفت، سال آینده می توانستیم وابستگی خود به روسیه را از بین ببریم. با کاهش بودجه به تصمیم کنگره، ما حالا باید امید خود را به سال 2017 ببینیم. انتخوابی که پیش روی ماست یا افزایش بودجه ناسا است و یا ادامه ریختن سالانه میلیون ها دلار در جیب روس ها، به همین سادگی. کابینه ی اوباما تصمیم دارد که در آمریکا سرمایه گذاری کند و ما امیدواریم که کنگره نیز همین تصمیم را بگیرد.” 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette